Shifra 8

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Shifra 8

Mesazh  Equinox prej 19.11.13 20:28

Shifra 8

1 x 8 + 1 = 9

12 x 8 + 2 = 98

123 x 8 + 3 = 987

1234 x 8 + 4 = 9876

12345 x 8 + 5 = 98765

123456 x 8 + 6 = 987654

1234567 x 8 + 7 = 9876543

12345678 x 8 + 8 = 98765432

123456789 x 8 + 9 = 987654321


avatar
Equinox

238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shifra 8

Mesazh  Equinox prej 19.11.13 20:35

8 ėshtė (mes tjerash) dėshira.

Sa mė shumė qe shumohen dėshirat tona, rezultati ėshtė shumė mė i vogėl;

Nė simbolikė, sa mė shumė qė ndjekim dėshirat tona, mė tė pakta do tė kemi kėnaqėsinė.

9 ėshtė njė simbol i hyjnores, vetėm dėshira pėr Perėndinė ėshtė pėrtej kėtij rregulli ...8 x 1 = 8

8 x 2 = 16 = 7

8 x 3 = 24 = 6

8 x 4 = 32 = 5

8 x 5 = 40 = 4

8 x 6 = 48 = 3

8 x 7 = 56 = 2

8 x 8 = 64 = 1

8 x 9 = 72 = 9
avatar
Equinox

238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Shifra 8

Mesazh  Ariu prej 20.11.13 21:03Po per numrin 3 c'mund te na thoni?
(Krishti vdiq ne moshen 33 vjecare,ngjallet pas 3 ditesh.3-i shihet si numer i bekuar i mbare.Holy trinity.Trinia e shenjte perbehen nga 3.Demonet thuhet se jane ne max dhe mund te kalojne kete nga ne ne oren 3:33 etj etj etj)
C'fsheh ky numer?
Dhe 666 nr i bishes eshte dyfishi i 333.Pra 3x2=6.
Mos kjo do te thote qe djalli eshte me i forte se Zoti. 6>3 ????
(Thjesht hipoteza)
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

123


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi