"Xhemati i Xhihadit” kėrcėnon me sulme Policinė e Kosovės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

"Xhemati i Xhihadit” kėrcėnon me sulme Policinė e Kosovės

Mesazh  Luli prej 12.11.13 11:37

"Xhemati i Xhihadit” kėrcėnon me sulme Policinė e KosovėsNjė komunikatė kėrcėnuese ėshtė lėshuar nga i ashtuquajturi “Xhemati i Teuhidit dhe Xhihadit nė Kosovė”. Me kėtė komunikatė ėshtė kėrcėnuar Policia e Kosovės se nėse nuk i liron gjashtė tė arrestuarit, do tė pėrballet me “sulme tė dhimbshme”. Policia e Kosovės ėshtė njoftuar pėr kėtė komunikatė dhe ėshtė duke e analizuar shkallėn e seriozitetit tė saj.

Komunikata e lėshuar nga adresa xhemati-xhihadit@hotmail.com, thuhet: Xhemati i Teuhidit dhe Xhihadit nė Kosovė paralajmėron Policinė Terroriste tė Kosovės, se nė qoftė se nuk i liron Vėllezėrit tanė tė dashur sa mė parė, do tė pėrballen me sulme tė tmerrshme dhe tė dhimbshme.

“Padyshim, ne kemi burra tė cilėt e duan vdekjen mė shumė se sa ju jetėn e kėsaj bote. Ėshtė ushtria e Allahut e cila do tė triumfoj dhe ajo e Brankoviqit e cila do tė mbytet nė gjakun e tyre.

zoti i lartėsuar thotė:

"Prej besimtarėve kishte burra qė vėrtetuan besėn e dhėnė Allahut, e disa prej tyre e realizuan premtimin duke dhėnė jetėn, dhe ka prej tyre qė janė duke pritur (ta zbatojnė) dhe ashtu nuk bėnė kurrfarė ndryshimi." Surja Ahzab, Ajeti 23

"Ata qė besuan luftojnė nė rrugė tė Allahut, e ata qė nuk besuan luftojnė nė rrugė tė djallėzuar. Luftoni pra miqtė e djallit, s'ka dyshim se intriga e djallit ėshtė e dobėt." Surja Nisa, Ajeti 76

Dhe falėnderimi i takon Allahut zotit tė botrave.

Batalioni i Mediave

Komandant Muxhahidi”, pėrfundon komunikata, dėrguar sot medieve me rrugė elektronike.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

967


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi