Ēka kėrkojnė meshkujt te njė femėr varėsisht nga shenja e horoskopit?

Shko poshtė

Ēka kėrkojnė meshkujt te njė femėr varėsisht nga shenja e horoskopit?

Mesazh  Zattoo prej 11.11.13 11:48

Ēka kėrkojnė meshkujt te njė femėr varėsisht nga shenja e horoskopit?Mund tė kuptoni se si ta bėni pėr vete njė mashkull, nėse mėsoni se ēfarė lloj femrash i pėlqejnė atij, varėsisht nga shenja e horoskopit qė ka.

Dashi

Mashkullin e kėsaj shenje mė sė shumti e tėrheqin femrat qė janė tė pavarura, qė e dinė se ēka duan, janė tė guximshme dhe spontane. Ata respektojnė anėtaret e gjinisė sė butė, tė cilat shfaqin fuqi shpirtėrore. Meshkujt e kėsaj shenje pėlqejnė sfidat, prandaj kėnaqen me faktin qė tėrheqin femrat me plot vetėbesim.

Demi

Demi pėlqen femrat e ėmbla, tė qeta dhe tė rehatshme qė adhurojnė puthjet dhe pėrkėdheljet. Ata preferojnė femrat e thjeshta dhe shumė modeste, por jo ato qė janė shumė energjike, me vetėbesim tė tepruar ose tė pavarura, pasi qė ia marrin ndjenjėn e sigurisė dhe e lėnė atė nė hije.

Binjakėt

Meshkujt e kėsaj shenje i tėrheqin femrat e menēura, por gjithashtu misterioze. Ata tėrhiqen nga femrat qė nuk janė tepėr atraktive, por janė interesante dhe qesharake e qė dinė tė bisedojnė si duhet, pasi qė meshkujt e lindur nė kėtė shenjė vlerėsojnė kualitetet e tjera mė shumė se bukurinė.

Gaforrja

Kėtė mashkull e tėrheqin femrat qė janė nė gjendje tė qėndrojnė pranė tij, kur ka nevojė pėr kujdes dhe pėr ta dėgjuar. Ai ka nevojė pėr dikė qė mund ta kuptojė dhe qė nuk e gjykon. Njė femėr qė kujdeset pėr tė dhe i jep njė ngrohtėsi do ta bėjė atė tė ndihet i dashur e shumė shpejt do tė ketė njė vend nė shtėpinė e tij.

Luani

Femrat, tė cilat e tėrheqin Luanin, janė ato qė mund ta bėjnė atė krenar, njė nga ato qė mund ta bėjė tė duket mirė nė sytė e tė tjerėve, vetėm pėr shkak tė asaj qė ka nė krahė.

E bukur, dramatike, delikate dhe e rezervuar. Kėto janė tiparet qė ai kėrkon te njė femėr.

Virgjėresha

Mashkulli i kėsaj shenje sė pari vėren njė femėr qė ėshtė gjithnjė e sofistikuar dhe e tėrhequr. Atij i pėlqen njė femėr qė kujdeset pėr veten dhe qė nuk e lė anash pamjen e saj tė jashtme. Eleganca dhe sharmi janė tiparet qė kėrkon mė shumė. Ata zgjedhin shumė, prandaj kėrkojnė perfeksionin, e kjo ėshtė edhe arsyeja pse zakonisht janė vetėm.

Peshorja

Ky mashkull tėrhiqet nga njė femėr qė ka stil, por qė nuk ėshtė shumė formale kur kjo nuk kėrkohet nga ajo. Ajo duhet tė jetė e sofistikuar, por jo arrogante, duhet tė jetė zgjedhėse por jo shumė. Ajo qė tėrheq kėtė shenjė mund tė ketė shumė kualitete kontradiktore, por me rėndėsi ėshtė qė tė jetė e sinqertė dhe pa sekrete tė fshehta.

Akrepi

Femra qė tėrheq kėtė mashkull ėshtė e gjallė dhe e pasionuar. Atyre u pėlqejnė femrat dinamike dhe tė fuqishme, tė cilat janė tė vendosura dhe simpatike. Ato duhet tė kenė njė personalitet tė fortė dhe tė qėndrueshėm e tė kenė vetėbesim tė palėkundur. Femrat qė kanė nė kontroll jetėn e tyre dhe qė e dinė ēka duan nga jeta janė tėrheqėse pėr tė.

Shigjetari

Mashkulli i kėsaj shenje pėlqen femrat e sinqerta, tė drejtpėrdrejta dhe qė ofrojnė mbėshtetje e besueshmėri. Ai pėlqen njė femėr, me tė cilėn do tė ketė edhe shoqėri. Ata duan njė femėr qė nė njė moment ėshtė fėmijėrore e nė momentin tjetėr mund tė filozofojė pėr gjėrat serioze, por e cila ėshtė e lumtur dhe e kėnaqur.

Bricjapi

Mashkulli i kėsaj shenje tėrhiqet nga femrat qė janė tė shoqėrueshme dhe pak tė rezervuara e formale. Femra ideale pėr tė duhet tė ketė qėllime tė mėdha nė jetė, tė jetė e suksesshme dhe nėse nuk ka reputacion, atėherė tė paktėn duhet tė ketė dėshirė pėr tė.

Ujori

Meshkujt e kėsaj shenje tėrhiqen nga femrat qė janė inteligjente, tė pavarura, me shpirt tė lirė dhe qė janė tė mira pėr bisedė. Njė Ujor e mahnit misteri dhe origjinaliteti, kurse emocionaliteti i tepruar e pengon, prandaj edhe njė femėr e tillė do tė refuzohet menjėherė nga ai.

Peshqit

Njė mashkull i kėsaj shenje pėlqen femrat emocionale dhe romantike e tė ndjeshme dhe pasive. Njė Peshk pėlqen femrėn qė e bėn tė ndihet i sigurt dhe qė ka njė vetėbesim tė lartė. Nėse jeni njė femėr misterioze, do tė keni mė shumė mundėsi qė tė jeni e duhura pėr tė.
avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi