Masoni satanist qe ka planifikuar tė dy luftėrat botėrore!

Shko poshtė

Masoni satanist qe ka planifikuar tė dy luftėrat botėrore!

Mesazh  Round Table prej 06.11.13 14:40

Albert Pike ėshtė general amerikan i cili qysh nė shekullin 19 apo 140 vite mė parė e ka shkruar njė dokument nė tė cilin ėshtė pėrshkruar se si do tė ndodhin tė tre lufterat botėrore.

Ai nė 15 gusht tė vitit 1871 do ti dėrgonte letėr njė mikut tė tij nė tė cilėn do ti shkruante planet pėr tre lufėrat botėrore, qė ishin tė nevojshme pėr tu krijuar njė rend i ri botėror.

Nė letėr janė pėrshkruar deri nė detal ecuria e tre lufėrave botėrore, qė vė nė dyshim se dy lufėrat e para botėrore kanė ndodhur sipas planeve tė tij.

Lufta e parė botėrore sipas planeve tė pėrshkruara tė Pikes, do tė duhej tė ndodhte qė Iluminatėt apo masonėt ta rrėzojnė qeverisjen e carit tė Rusisė dhe nga ai vend tė bėjnė “kėshtjellė” tė ateizmit dhe komunizmit. Agjentėt ushtarak tė Iluminatit do tė shkaktonin luftė edhe midis perandorive britanike dhe gjermane. Nė fund tė luftės komunizmi do tė shtrihej nė shumė vende me qėllim tė dobėsimit tė religjiont.

Pėrmes ndihmėsit tė tij Otofon Bizmark, udhėheqės i shtetit tė atėhershėm gjerman, Pike pėr njė kohė tė gjatė e ka pėrgatitur terrenin pėr fillimin e luftės sė parė botėrore.

Pėrpjekjet e tij kulminacionin e kanė arritur nė vitin 1914 kur i ėshtė bėrė atentat princit tė Austro-Hungarisė Franc Ferdinand qė do tė pėrdorej si shkas pėr fillimin e luftės sė parė botėrore.

Lufta e dytė botėrore duhet tė fillojė duke nxitur pėrleshje midis fashistėve dhe hebrejve thuhet nė dokumentin e gjeneralit.
Kjo luftė duhet tė udhėhiqet nė mėnyrė qė nazizmi tė shkatėrohet, ndėrsa hebrenjtė do tė bėhen aq tė fortė dhe do tė mund tė formojnė shtetin e Izraelit nė Palestinė.

Pas luftės sė dytė botėrore komunizmi duhet tė jetė mjaft i fortė pėr ta kundėrshtuar krishterizmin. Nė njė konferencė nė Postdam nė vitin 1945 Truman dhe Curcill njė pjesė tė madhe tė Europės perėndimore ia japin BRSS-se komuniste.

Lufta e tretė botėrore do tė duhet tė bėhet nė mes hebrenjvė dhe botės islame. Nė kėtė luftė do tė duhet qė hebrejtė dhe muslimanėt tė shkatėrohen me njėri tjetrin.

Nė ndėrkohė njė numėr i madh i kombeve tė botės do tė jenė tė rraskapitur ekonomikisht dhe shpirtėrisht. Nė atė moment do tė lėshohen nihilistėt dhe atesistėt, dhe do tė bėhet njė kataklizmė sociale.

Pasi tė jetė shkatėruar kultura krishtere nė botė do tė futet rrėnjėsisht tė mėsuarit e satanės.

Kush ėshtė Albert Pike?

Pike ka lindur nė vitin 1809 nė Boston, u diplomua nė Univerzitetin e Harwardit, ndėrsa mė vonė si general mer pjesė nė luftėn civile Amerikane. Rrjedhshėm ka folur 16 gjuhė dhe ka pasur njė nga pozicionet mė me ndikim nė lėvizjen masonike nė SHBA.
Ka qenė Satanist dhe rregullisht ka bėrė rituale okultike, nė tė cilėn ai e ka thirur edhe satanėn.

Kush janė Iluminati?

Iluminati ėshtė emri i njė organizate tė fshehtė e cila ekziston qė nga shekullli 18 me qėllim tė kontrollimit tė ngjarjeve nėpėr botė. Iluministėt intereset e tyre i arrijnė pėrmes agjentėve tė tyre, tė cilėt drejtojnė me vendimet e koorporatave tė mėdha dhe qeverive. Qėllimi i Iluministėve ėshtė krijimi i rendit tė ri botėror.

Organizatėn e ka formuar Adam Vajshaput nė 1 maj tė vitit 1176.
avatar
Round TableLibri ėshtė njė parajsė i cili tė ndriēon edhe nė qoshet mė tė errėta tė qelive ...!!
Padija na verbon dhe na mashtron. O vdekatare te mjere, celini syte!

11


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi