Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  aqua prej 06.11.13 0:32

Pra ke krijesa t'cilat jan krijesa engjellore,ke krijesa demoniake,(ke tjera gjera ne mes)
i ke t'gjitha keta madje keto kan edhe emra,kto krijesa te gjitha jan krijesa e mendjes tende.
Dhe kto jan te gjitha aspektet tuaja,krijesat engjellore qe vin per te vizituar ty,
thelbesisht ajo esht (ti)qe ti e ke krijuar,ti ke krijuar nje entitet qe reprezanton anen tende te mir
qe duan qe ju te beni mir ose te keni sukses te jeni tė sheruar ose te merrni njohuri qkadoqoft
ky esht nje aspekt i juaji (kjo krijesė engjėllore).

Krijesa Demoniake nė qoftė se ju tėrheqni ata,kėto jan aspekte tjera te vetes qe jan negative ose te keqia.


Por ju keni krijesat engjellore qe quhen Archangel Michael,
sepse jemi qenie krijimi ku kemi eksperienc t'gjith sebashku ne kete veprim si nje trup
mund te kesh me shum se me shum nje person ka te njejtin aspekt te vetes te projektuar qe krijon nje qenie aktualisht.
Kjo nuk ku kuptim ok e pranoj thjesht ska kuptim.


psh: Nese ti lexon nje liber aty esht nje archangel emri michael, (bom) e krijove.
n'regull tani miliona njerez kan lexuar te njejtin liber ku esht archangel michael etj,,
ata te gjith e krijuan pra archangel michael vjen te ju ndihmoj,ne themel esht vetja duke i ndihmuar vetes.
kjo ėshtė ajo qė po ndodh,keto qenie keto qeniet demoniake ti lexove ne liber edhe per te
pra emri esht blblbl nuk me pelqen ti permend aso emrash ,nese fut energjin dhe mendimet ne to aktualisht krijon ate,
kjo eshte si keto gjera vin ne lidhje.Dhe un kam par shum lloje te entiteteve.

Ferri a esht me te vertet !!po dhe jo!!
jo ferr nuk ka,por ti mund ta krijosh nje.ti je ekzistenc krijuese ti mund te krijosh nje vend qe esht i tmerrshem,
dhe nese ti vibron ne ate frekuenci pasi ti vdesesh dhe ti krijove ato gjera ti shkon aty.


Parajsa a esht me te vertet !!po dhe jo!!
Parajsa kjo esht pak me ndryshe sepse aty jan hapsira dimensione me t'larta se ne,dhe e gjith kjo esht nje krijim
nga BURIMI, thelbesisht ne krijojm te gjitha keto sebashku aty jan hapsira jasht neve ku ne ket vend ku jemi mu tani
asgjė jashtė kėtij qielli haaha eshte madheshtore aty ska Dhimbje esht asgje eshte Energji e paster,bej qka te duash
je thjesht energji e paster.Keshtuqe jan nivele te frekuencive si kemi ardhur deri ketu,por keto vende i krijon vet
keto demone qe vine te torturojn ty i krijove vet,aty jan tjer njerez qe mund ti krijojn keto qenie demoniake
per tet ber keq ty,Por esht e gjitha tek ty me nje fjal shum leht i largon nga hapesira jote,mbaje mendjen
qe ke vend vetem per krijesa engjellore,gjithqka preket gjithqka esht nje ne ket univers,


psh mund te thuash te lutem engjull me ndihmo te sheroj kete njeri dhe nder dimensionet tjera arrin ta shofesh kriejesen engjull
por esht thjesht vetja jote e larte cila ndihmon veten tende te poshtme haha me falni por shum do kisha deshir
sikur te mundja tua tregoj ne sy keto gjera por me lerni te provoj nje gje do bej nje vizion ne mendje
Nese ju jeni telepatik, ju do tė merrni mesazhin do mund ta shihni kete ok mbyllni syte
-                                                            - ne regull kisha nje pikturė te mir
nuk di a e keni marr.sidoqoft bera maksimumin per kete tem ,keni shpiegimin me lart.


Edituar pėr herė tė fundit nga Dedolo nė 06.11.13 1:31, edituar 3 herė gjithsej
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  Muneer prej 06.11.13 0:38

Hej thuaj vetem qe mendimet tona jane vibrime dhe dimensione me vete dhe e ke shpjeguar te teren.. brawo Per postimin...
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 0:52

kjo ishte qe cdo gje qe trurı yt e ımagjınon mendja jote e projekton ate sı nje ımazh 3d dhe e kujton sı te ıshte e vertete....po shkoj 21 vjec dhe nuk kam pare ndonjehere demone....eshte thjesht mendja jote...psh..ka nga ata persona fobıke qe kur kalojne naten ne vende te frıkshme ..fıksohen nga zhurmat ı ınsekteve apo kafsheve dhe kujtojne se ı ndjekın pas demonet...dhe duke u frıkesuar vazhdımısht trurı arrın ne ate mase imagjınate ku takohet realja me jorealen dhe gjıthcka shkrıhet ne nje..duke te bere ty te mendosh se ke perpara nje demon......shpresoj te jem shpjeguar mıre...
nje gje eshtee sıgurte engjejt dhe xhındet egzistojne por ne nuk mund tı shohım...
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  aqua prej 06.11.13 0:53

Esht shum e veshtir te shpiegohen keto gjera, pasiqe i mesova pas vdekjes.
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 1:02

pas vdekjes klinike dedolo apo jo
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  aqua prej 06.11.13 1:06

albibozha2 shkruajti:pas vdekjes klinike dedolo apo jo
jo pasi mposhta friken dhe vdekjen.
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  albibozha2 prej 06.11.13 1:15

aha kuptova
avatar
albibozha2

NJERIU ESHTE KAFSHE POLITIKE

53


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ti Krijon Engjujt, Demonet, Parajsen dhe Ferrin.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi