Domethėnia e numrave tė njėjtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  Equinox prej 05.11.13 23:42

Domethėnia e numrave tė njėjtėSecilit i ka rastėsisur qė tė shoh tė njėjtė numra disa herė radhazi.
Ku ėshtė rėndėsia e numrave qė shohim duke u pėrsėritur tė njėjtat shifra, tre ose mė shumė herė, psh shpesh shohim orėn: 2:22 ose 3:33 ose 4: 44 (nganjėherė 5:55), i njėjti fenomeni ku papritmas shohim orėn e makinės 11:11, te kompjuterit 12: 12 apo numrat e tabelave etj etj.

Informacioni i mėposhtėm vjen nga burime tė shumta dhe tė konfirmuar.

111 - Rrjedhje e energjisė. Rritje e nivelit ku gjendeni momentalisht.

222 - Procesi ringjalljes dhe ngritjes.

333 - Numėr i vendimit.Ai lėviz drejt fazės sė kompletimit qė tregon 999, apo nė aspektin tjetėr, ju vė nė frekuencėn e 666 qė ju sjell nė dimensionin e tretė.

444 - Ky ėshtė njė numėr qė nėnkupton ringjalljen. Ju do tė merrni njė hap tė rėndėsishėm.

555 - Pėrvoja e Energjisė ose nga vetėdija Kristike; Numri i rėndėsisė sė thellė.

666 - Bota materiale, frekuenca tre-dimensionale, dendėsia.

777 - Paraqet njė integrimin tė disa pjesėve tė katėr organeve mė tė ulta, frekuencat mė tė larta shpirtėrore nė planin tre dimensional ose nė nivelin nė tė cilin manifestohet realiteti i juaj fizik nė planin tokėsorė.

888 - Simbolizon pafundėsinė, spiralen e unifikuar mes botės fizike dhe botės shpirtėrore , afrimi i pėrfundimit tė procesit tė ngjitjes pėrmes energjive tė 222 ose 444.

999 - Pėrfaqėson tri fytyrat e trekėndėshit apo trinitetit, realizim.

11:11 - Fillimi i njė faze tė re ose fazė e zhvillimit, njė dimension tjetėr apo frekuencė e pėrvojės: "Njė udhė e hapjes"

12:12 - "Nje lidhje kozmike" ose njė urė pėr tė ardhmen. Tregon njė shkallė tė pėrfundimit apo kalim nė njė tjetėr fazė tė procesit tė inicimit.
avatar
Equinox

238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Pershendetje

Mesazh  IndigoStar prej 02.04.14 19:30

une sot pasdite kam pare oren me keto numra 18:18 dhe 19:19 ...ckuptim kane
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  IndigoStar prej 03.04.14 10:13

po 10:10
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Faleminderit

Mesazh  IndigoStar prej 03.04.14 18:45

Faleminderit per pergjigjen poo cte bej une qe pikerisht atehere me shkojne syte aty te ora apo diku tjeter edhe shoh keto nr
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  IndigoStar prej 04.04.14 10:51

ahahahaha me bere te qesh .... tashi lale si mbyll dot ose per ty po e bejme
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  IndigoStar prej 04.04.14 10:53

per ty po e bejme kaq gje ahahahaha
avatar
IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


82


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  Hagel prej 28.06.14 14:56

11:11 eshte i vetmi manifestim hyjnor.
avatar
Hagel

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  Gabriel prej 28.06.14 15:37

Un kam lindur ne date " 12 - 12 "
avatar
Gabriel

Angelic Spirit

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  beslasht prej 28.07.14 3:16

Secili njeri ka njė Orė (shpirt femėr, qė e ruan personin), dhe kjo Ore mundohet nganjehre ti tregoje njeiut te ja baje me dije se eshte duke u kujdesur per te dhe fatin e tij. Kur njeri has ne numra te ndryshem, neper bileta, tiketa, TV, radio, ore etj,,, duhet ta dije se ne kete rast Ora e tij ia pergatit keto sekuenca te numrave qe t'ja beje me dije se eshte duke u kujdesur per te dhe per fatin e tij. Sepse kur njeriu e shikon oren rastesisht dhe e sheh te njejtin minut qe ka pare me pare kjo dmth se Ora e ka nxiur tamam ne ate kohe ta shikoje sa eshte ora
avatar
beslasht

peshq dhe yje

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  beslasht prej 28.07.14 3:26

Dhe nuk ēuditem aspak pse ka shqiptarė qė fiksohen me numrat, sepse kjo ishte teologjia e tė parėve tanė. Sipas dokumenteve tė sigurta historike thrakėt qė jetonin qė nga gjysma e Kosovės e deri nė Detin e Zi, nė tėrė Bullgarinė, kishin njė pasuri tė madhe religjioze, dhe kishin njė tė ashtuquajtur "Teologjia e Numrave",,, ata e kishin zhvilluar kaq shumė teologjinė enumrave saqė edhe Pitagora mori mėsim prej tyre dhe u inicua nė misteret e tyre, dhe kėshtu mėsoi gjėra mjaft tė ēmueshme.
avatar
beslasht

peshq dhe yje

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  Siroco prej 03.09.14 0:20

Kėtu janė disa kuptime tė mundshme tė orėve dhe shpjegimet e tyre:

00h00 : duhet te zgjidhni
01h01 : ai ose ajo te do
02h02 : tė fshehin diēka
03h03 : dikush te urren
04h04 : te keni kujdes
05h05 : ai apo ajo te do
06h06 : ne syte e tij apo asaj ju vleni shume
07h07 : nje person te do
08h08 : kujdes
09h09 : nje miqesi e madhe fillon
10h10 : ai apo ajo do bjere ne dashuri me ju
11h11 : ju e doni shume
12h12 : beni nje deshire
13h13 : deshira jote do te realizohet
14h14 : provojeni prape
15h15 : ai apo ajo te do ende
16h16 : nje blond(e) te do
17h17 : grindje mes jush
18h18 : deshira jote do te realizohet
19h19 : te jeni i durueshem
20h20 : ai apo ajo mendon ne ty
21h21 : beje hapin e pare
22h22 : ai apo ajo do te therras
23h23 : ai apo ajo ka nevoje per ju
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


228


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Domethėnia e numrave tė njėjtė

Mesazh  Jetmira prej 06.09.14 18:57

Genox shkruajti:Kėtu janė disa kuptime tė mundshme tė orėve dhe shpjegimet e tyre:

00h00 : duhet te zgjidhni
01h01 : ai ose ajo te do
02h02 : tė fshehin diēka
03h03 : dikush te urren
04h04 : te keni kujdes
05h05 : ai apo ajo te do
06h06 : ne syte e tij apo asaj ju vleni shume
07h07 : nje person te do
08h08 : kujdes
09h09 : nje miqesi e madhe fillon
10h10 : ai apo ajo do bjere ne dashuri me ju
11h11 : ju e doni shume
12h12 : beni nje deshire
13h13 : deshira jote do te realizohet
14h14 : provojeni prape
15h15 : ai apo ajo te do ende
16h16 : nje blond(e) te do
17h17 : grindje mes jush
18h18 : deshira jote do te realizohet
19h19 : te jeni i durueshem
20h20 : ai apo ajo mendon ne ty
21h21 : beje hapin e pare
22h22 : ai apo ajo do te therras
23h23 : ai apo ajo ka nevoje per ju

18 e 18 kte or e kap shpesh
avatar
Jetmira

655


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi