Misteriozi Ablai

Shko poshtė

Misteriozi Ablai

Mesazh  Admin prej 05.10.08 13:27

Misteriozi Ablai
Djaloshi i vogel i gjetur ne nje fshat malor

Ky djale, quhet Ablai, gjysme njeri gjysme majmun, eshte gjetur kur ishte 6 vjeē ne nje fshat malor mes kufirit te Kazakistanit dhe Kines.

Abai eshte i mbuluar me floke te holla nga koka ne kembe dhe ka nje kafke ovale.

Mjeket dyshojne ne nje rrezatim nuklear apo nje ērregullim gjenetik per te shpjeguar kete fenomen.

Eshte e mundur qe prinderite e Abai te kene qene ne kontakt ne ndonje aksident nuklear, si vijim i ndonje deshtimi ushtarak apo diēka tjeter...Ne Kine ēdo gje eshte e mundur.Abai eshte gjetur nga nje ekip i mjekeve ne nje kamp mjekesor per femije ne fshatin Terimagash.

Ata besojne qe ai vuan nga nje gjendje e rralle dhe e pasherueshme me emrin hyperthrihos (keqformim) por nuk jane te sigurt ne asgje rreth ketij rasti.

Admin

1141


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi