A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Bri_go prej 30.10.13 19:41

Pershendetje, ka nje vit qe jam e martuar dhe dua te behem me femije kam patur probleme me shendetin dhe nuk po bej dot femije, eshte deshira ime me e madhe te bej nje femije, nese dini ndonje menyre alternative pervec mjekesise ju lutem me ndihmoni te realizoj endrren time te behem nene.
avatar
Bri_go

I belive

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  number3 prej 30.10.13 19:44

un do te ndihmoja shum por me duhet pak besim tek dicka shkurt dhe qart mund te flasim ne sms
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Bri_go prej 30.10.13 19:48

ok patjeter
avatar
Bri_go

I belive

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  number3 prej 30.10.13 19:51

shih mesazhin
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Albi4all prej 31.10.13 13:28

ndoshta do te ndihmoj kjo :
nderto nje piramid 4 kendore nga kristali
brenda piramides vendosi barerat farmaceutike qe ti ka diagnostifikuar mjeku
dhe vendos kok posht
piramida brenda do te akumuloj energji qe do ti rris barerave fuqin sheruese 10 fish
kujdes piramida duhet te jet e ndertuar ne menyr prefekte qdo siperfaqe duhet te jet e barabart me tjetren
shpresoj qe kjo te ndihmoj
dhje ne tjeter metod eshte :
lidh nje shami rreth barkut dhe mendo se sa her e shikon ajo ne nje drit te bardh te sheron
dhe beje pastrim shpirtror
kur koha eshte pa diell ngre duart nga qielli mbylli syt dhe imagjino se permes duarve tua kalon nje energji te bardh qe te liron nga pa pastertit dhe semundjet qe ke brenda ne trup imagjino vetene se qdo qast behesh mir e me mir
Keto tri metodat do te ndihmojn qe te permirsosh gjendjen tuja por gjithqka eshte e lejuar ne emer te Allahut shpresoj qe te sherohesh dhe te plotsohet deshira juaj
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  kushtrimipeja prej 31.10.13 13:44

Ne kto raste nese nuk e gjejne sherimin tek mjeksia,ka mundsi te jene te prekur nga magjia e zez,prandaj ne kto raste duhet kerkuar sherim nga magjia,ta largoj ate e jo te kerkosh ndim nga ajo.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Albi4all prej 31.10.13 13:47

kushtrim per ket e kisha fjalen
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  kushtrimipeja prej 31.10.13 16:08

Albi4all per kto metoda qe i ke postuar jan metoda magjie ose fare nuk egzistojn,
je shume gabim sepse kto metoda te magjise jan te ndaluara nga feja islame,kto jan te ndaluara dhe haram.
Ndime duhet te kerkojm nga e lejuara dhe jo nga e ndaluara,e vetmja menyre e sherimit nga magjia eshte Sherimi me Kuran dhe Rukje.
Magjia me magjia nuk zgjidhet ose zjarri me zjarri nuk shuhet.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  kushtrimipeja prej 31.10.13 17:21

Kerkimi ndime nga Bri_go duket sikur nje kamer e fshehur,me siguri dikush po shtiret,po vrehet nga shkrimi por edhe nga ajo logjika se nje grua e martuar te kerkoj ndime ne forume per te lindur femije kjo eshte absurte.
Mendoj se kete e bejne ata personja te kqinj,qe merren me shejtana,me qellim publikimi e rritje biznezit te tyre duke i shitur magjit e pastaj te tjeret te kerkojn ndime nga ata.
Sa e sa kurthet pergaditen nga shejtanet e miqte e tyre.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  number3 prej 31.10.13 17:48

kushtrimipeja shkruajti:Kerkimi ndime nga Bri_go duket sikur nje kamer e fshehur,me siguri dikush po shtiret,po vrehet nga shkrimi por edhe nga ajo logjika se nje grua e martuar te kerkoj ndime ne forume per te lindur femije kjo eshte absurte.
Mendoj se kete e bejne ata personja te kqinj,qe merren me shejtana,me qellim publikimi e rritje biznezit te tyre duke i shitur magjit e pastaj te tjeret te kerkojn ndime nga ata.
Sa e sa kurthet pergaditen nga shejtanet e miqte e tyre.
nuk keni as1 drejt qe te fyeni te tjeret se gjithkush ka lirin e vet sic ZOTI ja dha gjithkuj
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  kushtrimipeja prej 31.10.13 17:58

number3 ti me duket u ndjeve i fyer ktu do te thote se ti qenke ai.
kjo nuk fyen asnjerin ne forum perveqt miqt e shejtaneve e djajve,e ti u ndjehe i fyer.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  number3 prej 31.10.13 18:56

jo sjam un dhe skam arsye te hap adres sikur te jem hajdut............ne fakt nuk me pelqejn paragjykimet dhe gjithmon dal ne mbrojtje te tdobteve ne emer TKRISHTIT sepse ZOTI ne na meson te duam dhe armikun
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

pershendetje

Mesazh  Bri_Goo prej 31.10.13 21:01

nuk kam kerkuar magji por ndonje lutje te vecante qe ka lidhje me probleme shendetesore, un nga deshira e madhe per tu bere nene kam shkruar ne kete forum, as per tu tallur as per tu marre me magji e gjera te tjera te palejuara
avatar
Bri_Goo

I belive

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Muneer prej 31.10.13 21:09

Nuk e di sa do te te ndihmoje kjo histori por shpresoj te pakten te te rrise fuqine e besimit.(i ka ndodhur nje te njohuri tim)

Nje cift kishin nje vit qe perpiqeshin dhe nuk kishin lindur as1 femije(doktorret ishin shprehur qe per to nuk kishte me shpresa per te lindur nje femije tjeter). Vellai i vajzes ishte shume i shqetesuar per te motren dhe shkon ne Haxh. Tek ai guri i shenjte ku thuhen lutje, pa pritur qe te realizohen kerkon per te motren qe te linde nje femije. E motra 9 muaj me pas lind nje djale.. :)) Mos i humb shpresat.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

586


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Bri_Goo prej 31.10.13 21:16

shum faleminderit per mbeshtetjen.
avatar
Bri_Goo

I belive

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Muneer prej 31.10.13 21:18

Ajo teknika me meditimin ne piramide nuk eshte ide e keqe..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

586


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Bri_Goo prej 31.10.13 21:22

mbase por un nuk e kam idene si ndertohet ajo piramide!!!
avatar
Bri_Goo

I belive

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Albi4all prej 01.11.13 1:14

kushtrim peja edhe ti praktikon magjin qe as vet nuk e din
edhe te krijosh nje mendim te keq per nje person eshte magji pranaj qdo gje qe bejm ne eshte magji
po jo ne at kuptimin qe ti e mendon un thjesht nuk po beja shaka po po mudohesha ta ndihmoja dhe sa per informacionin qe kam dhen nese perdoret sakt do te jet 100 % sherues sigurish dhe me lejen e Allahut
ne keto metod nuk kan te bjen me etnietet por thjesh nje konsum i energjis se universit pranaj pa mesuar mos fol kot por gjithashtu un rrespektoj mendimin e gjithkujt por nuk i toleroj fyerjet
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  wolf27 prej 01.11.13 23:05

Bri_go shkruajti:Pershendetje, ka nje vit qe jam e martuar dhe dua te behem me femije kam patur probleme me shendetin dhe nuk po bej dot femije, eshte deshira ime me e madhe te bej nje femije, nese dini ndonje menyre alternative pervec mjekesise ju lutem me ndihmoni te realizoj endrren time te behem nene.
po ka nje menyre,shijoje jeten se femija vjen vete .Klb
avatar
wolf27

68


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  syri i art prej 01.11.13 23:28

nga deshira e madhe per te patur femij,sa ma shpejt,ju e bllokoni rrjedhen e energjis neper trup,keshtu krijon bllokada,ne menyr te pavetedijshme...filloni te jetoni jeten,kenaquni sa ma shum,vjen momenti ne menyr spontane,kur do te beheni me femij.meditimi esht rruga ma e mir per arritjen e qellimit...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

305


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A ka ndonje menyre te me ndihmoni te behem me femije?

Mesazh  Bri_Goo prej 03.11.13 16:54

flm per mbeshtetjen te gjitheve, edhe vete e kam menduar faktin se mund te bllokoj veten duke menduar gjithe kohen per nje qellim, i lutem albi4all te me kontaktoje ne inbox pasi un ste kontaktoj dot.
avatar
Bri_Goo

I belive

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi