Koha e lindjes, ndikon nė karakterin tuaj

Shko poshtė

Koha e lindjes, ndikon nė karakterin tuaj

Mesazh  Berti69 prej 28.10.13 23:01

Koha e lindjes, ndikon nė karakterin tuajDita ėshtė e ndarė nė gjashtė periudha kryesore:

Ēdo orė e ditės ka frekuencėn e vet astrologjike, e cila tregon energjinė tek njerėzit.Dhe pėr kėtė koha  nė tė cilėn jeni lindur mund tė tregon shumė pėr karakterin tuaj.

Dita ėshtė e ndarė nė gjashtė njėsi kohore ,periudha qė diktojnė bioenergjinė e njerėzve dhe karakteristikat e tyre.
Secila prej kėtyre periudhave dikton natyrėn e njeriut me ndikimin e lėvizjeve planetore.

Periudha e parė ėshtė nga mesnata deri nė 4 tė mėngjesit,e dyta ėshtė nga 4 nė 8  e treta ėshtė nga ora 8 deri nė 12 nė mesditė , e katėrta nga mesditė deri nė ora 16 , e pesta nga 16 deri nė 20 , dhe e gjashta prej orės 20 deri nė mesnatė .

Natėn vonė lindin ėndėrrimtarėt

Personat e lindur nė periudhėn e parė , nga mesnata deri nė 4 tė mėngjesit, janė ėndėrrimtarėt dhe janė tė pasur me njė imagjinatė tė madhe dhe ndjeshmėri. Ndonjėherė kanė problem tė pėrballen me realitetin dhe janė shumė besnik ndaj idealeve tė tyre tė cilat qė nga fėmijėria nuk I ndryshojnė.Shpesh janė tė pasigurt pėr qėllimet e tyre ,pėr tė cilat edhe nevrikosen.Dėshirojnė tė transferojnė njohurit e tyre dhe pėrvojat tek tė tjerėt.

Tė hershmit janė kėmbėngulės

Njerėzit e lindur mes 4 dhe 8 janė kėmbėngulės nė ēdo gjė qė bėjnė.Ata janė praktikues tė vėrtetė tė jetės dhe ėshtė vėshtirė pėr t’i befasuar , sepse duket qė janė paraprakisht tė gatshėm pėr tė gjitha vėshtirėsitė e jetės. Dėshira e madhe e tyre ėshtė qė ta bėjnė atė qė tė tjerėt ėndėrrojnė dhe pėr kėtė japin shum mund.

Nė mėngjes lindin optimistėt dhe filozofėt

Personat e lindur mes ora 8 tė mėngjesit dhe nė mesditė me praninė e tyre i argėtojnė tė tjerėt pėrreth.
Ata janė ambicioz dhe shanset pėr fushėn e punės janė tė mėdha, ndėrsa nė jetėn private janė optimist dhe shpirtėror. Dėshirojn tė filozofojn rreth kuptimit tė jetės dhe marrėdhėnieve njerėzore , dhe posedojn talente tė shumta artistike .

Pasdite lindin njerėzit kreativ dhe tė fuqishėm

Pasdite lindin njerėzit ambicioz , kurioz pėr natyrėn dhe shum energjik.Janė tė krijuar pėr tė qenė mėsues , matematicient  dhe orator tė mėdhenj.
Nė marrėdhėniet me tė tjerėt tentojnė tė krijojnė konflikte.

Nė mbrėmje lindin narkomanėt

Personat e lindur nė mes tė 16 dhe 20 i pasuron njė shpirt I shqetėsuar  cili vazhdimisht I udhheq nė situata tė kėqia dhe nė sfida tė reja.
Ata janė rebelė socialė , dhe energjia e tyre ėshtė njė dhuratė e vėrtetė. Edhe pse ata  nxitojnė , ata gjithmonė kanė njė plan dhe nuk shqetėsohen pėr tė ardhmen e tyre .

Personat e lindur natėn , janė tė plotbesueshėm

Personat e lindur nė mes tė ores 20 dhe nė mesnatė pėr nga natyra janė udhėheqės , dhe shpirti I tyre dominues pushton tė gjithė.Mė shumė vuajnė kur dikush  i nėnvlerson.Janė specifik  nga ajo qė kanė nevojė qė gjatė ditės tė rinė vetėm, qė t’i pastrojnė mendimet dhe tė mbledhin energji pėr tė tjerėt rreth tyre.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi