Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  Zattoo prej 26.10.13 22:32

Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?Nėse reinkarnacioni megjithatė ekziston, shikoni se ēfarė keni qenė dikur

Para disa viteve Dr. Konstantin Kotrotkov, profesor i informatikės, kompjuteristikės dhe biofizikės nė universitetin shtetėror nė San Petersburg ia ka dalė qė t'i incizojė ndryshimet nė trupin e njeriut nė momentin e vdekjes. Ai dhe ekipi i tij kanė dėshmuar se nė atė moment nga organizimi ynė largohet njė formė e energjisė, ndėrsa Kotrotkov ka pasur guximin qė ta quajė shpirt tė njeriut, i cili, pohon shkencėtari rus, mbijeton vdekjen dhe lind sėrish nė njė trup tjetėr nė jetėn e ardhshme. Nėse reinkarnacioni megjithatė ekziston, shikoni se ēfarė keni qenė dikur


Kėrkuesit e lumturisė


Viti i lindjes: 1927, 1936, 1945, 1954, 1963, 1972, 1981, 1990, 1999, 2008, 2017.

E kaluara

Nė jetėn e kaluar keni qenė mbret, car, sundues pse i keni takuar familjes mbretėrore.

E tashmja

Prosperiteti ju largohet vazhdimisht. Nė gjysmėn e dytė tė jetės do tė keni mė shumė fat dhe nė fund do tė jeni tė kėnaqur me fatin tuaj. E dashuroni me plot pasion gjininė e kundėrt, por nuk jeni imoralė. Nė tė gjitha fushat e kėrkoni lumturinė dhe kėnaqėsitė e thella. Jeni tė ndjeshėm ndaj depresionit.

E ardhmja

Jetėn e ardhshme do ta kaloni nė bjeshkė nė vetmi ose do tė merreni me sporte ekstreme.


Shkrimtarėt


Viti i lindjes: 1926, 1935, 1944, 1953, 1962, 1971, 1980, 1989, 1998, 2007, 2016.

E kaluara

Nė jetėn e parafundit keni qenė fėmijė i demonit, ndėrsa nė tė kaluarėn kanibal. Keni kaluar shumė kohė duke shėtitur nėpėr botė tė ndryshme.

E tashmja

Ka gjasa qė tė bėheni shkrimtar i romaneve tė zhanrit horror. Keni karizmė tė fortė dhe mund tė bėheni politikan ose prezantues televiziv. Flisni pak por ashpėr, e pėr shkak tė mendimeve tė pazakonta shpesh do tė takoheni me varėsinė dhe urrejtjen.

E ardhmja

Nė universin paralel do tė jeni fantazmė, e nė kėtė murg ose murgeshė.


Artistėt


Viti i lindjes: 1925, 1934, 1943, 1952, 1961, 1970, 1979, 1988, 1997, 2006, 2015

E kaluara

Nė disa prej jetėve tė shkuara keni qenė diktator, qė ka ekzekutuar mijėra njerėz, mė pas keni qenė kanibal dhe nė fund elefant.

E tashmja

Nganjėherė nuk ju mjafton paraja, pushteti dhe fama. Jeni tė pavendosur dhe ambivalent. Ėshtė e mundur qė tė martoheni disa herė. Ruajuni nga njerėzit qė keni poshtėruar, nė disa prej jetėve tė ardhshme ata ka gjasa qė tė pasurohen dhe t'ju hakmerren.

E ardhmja

Nė ndonjėrėn prej jetėve tė ardhme do tė merreni me art.


Dashnorėt


Viti i lindjes: 1924, 1933, 1942, 1951, 1960, 1969, 1978, 1987, 1996, 2005, 2014

E kaluara

Nė jetėn e kaluar keni qenė dashnore e perandorit.

E tashmja

Shpesh do tė ndiheni si robėreshė e dashurisė. Bėni sakrifica tė mėdha pėr partnerin. Jeni person i mirė dhe i ndershėm. Megjithatė, realitetin e perceptoni negativisht dhe pėr kėtė arsye nganjėherė jeni cinikė dhe inatēi.

E ardhmja

Nė reinkarnacionin e ardhshėm do tė merreni me modė.


Shkencėtarėt


Viti i lindjes: 1923, 1932, 1941, 1950, 1959, 1968, 1977, 1986, 1995, 2004, 2013

E kaluara

Nė secilin inkarnacion tė kaluar keni mbizotėruar me dituri tė madhe, e fati ju ka pritur nė vendin ku keni lindur.

E tashmja

Ju presin suksese tė mėdha nė fushėn e shkencės ose nė ndonjė veprimtari intelektuale. Rrallė jeni tė kėnaqur me rezultatet e punės suaj, sepse e ndiqni pėrsosmėrinė, por nė anėn tjetėr pa egoizėm u ndihmoni tė tjerėve pėr tė realizuar sukses.

E ardhmja

Nė jetėn e ardhshme do tė jeni princ.


Astrologėt


Viti i lindjes: 1922, 1931, 1940, 1949, 1958, 1967, 1976, 1985, 1994, 2003, 2012

E kaluara

Jeni tė pajisur me menēuri dhe intuitė, dikur jeni marrė me astrologji ose me magji.

E tashmja

Do tė keni shumė miq dhe shumė lidhje dashurie. Silleni mirė me tė tjerėt, ndėrsa kėtė ua kthejnė me mosmirėnjohje. Qasja juaj ėshtė refuzuese, por shpirtin e keni tė pastėr. Vėshtirė i mbani lidhjet serioze, ndėrsa lehtė hyni nė aventura. Parashikimet tuaja tė rastėsishme janė tė sakta.

E ardhmja

Do tė merreni me shkencė ose me astrologji.


Njerėzit krenarė


Viti i lindjes: 1921, 1930, 1939, 1948, 1957, 1966, 1975, 1984, 1993, 2002, 2011

E kaluara

Keni qenė gjysmė-perėndi ose fantazmė e vrazhdė malore. Prej aty edhe jeni mbushur me zemėrim dhe agresion.

E tashmja

Do tė keni gjithēka qė dėshironi, duke pėrfshirė edhe pushtetin, tė cilin do ta humbni pėr shkak tė tradhtisė. Gjithmonė do tė keni forcė qė atė qė e keni arritur njė herė ta arrini sėrish. Pėr ju karakteristike ėshtė tendenca qė ta ndryshoni traditėn, shkelni ligjet dhe lėvizni kufijtė.

E ardhmja

Nė jetėn e ardhshme do tė merreni me religjion dhe do tė jeni person qė nuk shkel mė ligjet.


Tė preferuarit e fatit


Viti i lindjes: 1920, 1929, 1938, 1947, 1956, 1965, 1974, 1983, 1992, 2001, 2010

E kaluara

Para dy jetėve keni qenė ushtar barbar, e mė pas keni lindur si artiste.

E tashmja

Jeni tė preferuar nė shoqėrinė e tė pasurve dhe tė fuqishmėve, kėshtu qė ndihma ju vjen nga tė gjitha anėt. Keni shėndet tė mirė. Edhe kur sėmureni, shėroheni shpejt. Madje as veprat tuaja tė kėqija nuk kanė fuqi qė tė sjellin dėnim. Perėnditė gjithmonė ju mbrojnė. Keni shumė menēuri dhe talente.

E ardhmja

Herėn e ardhshme do tė jeni skulptor ose person spiritual.


Shėruesit


Viti i lindjes: 1919, 1928, 1937, 1946, 1955, 1964, 1973, 1982, 1991, 2000, 2009

E kaluara

Njė jetė para kėsaj keni qenė fėmijė i hyjnisė sė mjekėsisė.

E tashmja

Jeni mjek ose njė person qė u ndihmon tė tjerėve. Nėse e ndiqni fatin tuaj, jeta do t'ju shpėrblejė me mirėqenie, e nėse ikni nga obligimet e dhėna nga hyjnia, miqtė do tė kthehen kundėr jush. Njė gjė tė tillė do ta bėjė edhe pasuria.

E ardhmja

Nėse jeni nė harmoni me fatin, do tė lindni si sponsor i shėruesve.
avatar
Zattoo

696


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  number3 prej 27.10.13 9:22

nga ta ver8ojme kete se esht e ver8???????????????
avatar
number3

njeri thjesht

214


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

u lehtesova

Mesazh  jozefi19 prej 28.11.13 17:31

pasi pash keto te fundit mendova se do te isha nje vrases ose nje kanibal po jo para dy jeteve isha barbar jeten e fundit artist ne te ardhmen nje spiritualist ose nje artist
avatar
jozefi19

Magjia Dhe Shkenca
Magjia nuk eshte shkence natyrore.Magjistaret nuk merren me kryerjen dhe perseritjen e eksperimenteve te ndryshme.Te gjithe ata alkimist,astronom,filozof dhe gjeograf,qe mendojne se puna e tyre eshte e barabart me ate te magjistarit,gabohen keqazi.
-Merlin-

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  Tanki prej 28.11.13 23:00

Ne jeten e Kaluar Astrolog ose Magjistar ?  Disi e Qelluar, gjithsesi ne te tashmen ato jan vetem HOBI per mua dhe aspak profesioni im !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

234


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  lotus opal prej 01.06.14 18:27

Po 1996?
avatar
lotus opal

Once more into the fray
into the last good fight i'll ever know
live and die on this day
live and die on this day

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re

Mesazh  albaniaguard prej 04.10.14 14:20

Dashnore e perandorit??? jam djale more jo vajze
avatar
albaniaguard

1000 po te mbeten aty do jem dhe une,
por dhe 100 te jene nuk tundem kursesi,
10 po te mbeten i 10 do jem une,
por dhe 1 te mbetet une do jem ai,..

10


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  Muneer prej 04.10.14 14:24

albaniaguard shkruajti:Dashnore e perandorit??? jam djale more jo  vajze
Gjate ringjalljeve gjinia ndryshon. Mund te kesh qene femer.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

464


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ēfarė keni qenė nė jetėn e kaluar, e ēfarė ju pret nė tė tashmen?

Mesazh  IndigoStar prej 04.10.14 16:42

Kjo eshte budallik e kunderta e asaj qe jam une jam 1993

IndigoStar

The starting point of all achievement is desire - Napoleon Hill -


99


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi