Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  hodo prej 24.10.13 10:16

Po kur vdes njė njeri,shpirti i tij ku shkon.
avatar
hodo

jeta eshte e bukur,jetojeni

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  number3 prej 24.10.13 18:59

del para gjyqit te lavdis hyjnore te ZOTIT
avatar
number3

njeri thjesht

283


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  Asgardian prej 24.10.13 19:58

hodo shkruajti:Po kur vdes njė njeri,shpirti i tij ku shkon.
Kalon ne nje Dimension tjeter, te cilen merret ne pyetje nga 3 engjuj...
Nese i pergjigjet pyetje qe jane koordinuar sipas ligjeve hyjnore pra ai shpeton dhe nuk vuan dot nga tmerri dhe denimi i perkohshem, nese nuk i pergjgjet pyetjeve themelore religjioze ai vuan dhe tmerrohet apo pergatitet per Diten e madhe te Gjykimit. pra ai shpirt kalon ne nje Univers te ri te krijuar posaqerisht per shpirta,,.
.
por dimensioni tyre nuk i takon kohes dhe hapsires per kte aresye i vdekuri nuk e kupton qe eshte i vdekur , shpirti nuk do ta ket mundesin ta dalloj se cilen jete ka jetuar ...pasi jane tretur kujtimet ...
.
Shpirti keputet totalisht nga bota e tij e hershme qe ka qene ne trup ose bota jon ku ejtojm tani...

respektet e mija..
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

102


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  warinmyhart prej 24.10.13 20:52

Pytje shume me vend do ta kisha shpejguar per ata qe dojn ta dine dhe degjojn se qfare ndodh me njeriun dhe boten eshte nje ngjarje e dhimbshme qe do te ndodhe.
Shpirti merret nga kjo bote per tu gjykuar e per at dite mua nuk me perket te flas,eshte nje dit qe njerz ne mbare boten luftojn per at dit.
Ne duhet te pergatitemi per ate dit dhe jo te flasim rreth saj.
Shpiri merret nga Zoti per ta ringjallur ne diten e kijametit.
Dita e madhe eshte dita e Kijametit kur qiejt e toka gjith universi do te rrenohet nga duart e zoti ALLAHUT TE MADHERISHEM,ashtu siq e ka krijuar ashtu edhe do ta rrenoj,e gjithe qiejt dhe toka do te jete ndermjet duarve te zotit,dhe nuk do te kete asgje perveq ZOTI nje,ky eshte nje paralajmrim hyjnor nga ZOTI.
Dhe gjithe shpirtat e krijesave i merr engjelli i vdekjes dhe ne fund ZOTI I MADHERISHEM i thote a ka ndokush qe ka mbetur perveq engjellit te vdekjes edhe ai e dorzon shpirtin e vet te ZOTI dhe bertet me nje britme te tmershme qe nese do te ishim gjalle athere gjithqka do te shkatrrohej dhe thote nese do te ishte aq e veshtire te jepet shpirti
un do te isha me i meshirshem karshi njerzimit.
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

23


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  colicoli84 prej 25.10.13 21:56

ēdo shpirt pas vdekjes shkon prane atij qe e krijoi pra ZOTIT, e sa per vendin se ku rri apo ku shkon ai le ta di dhe le te bindet ēdo kush ne kete bot para dhe pas nesh se ēdo shpirt do ta kete vendin ashtu si i ka veprat, vetem veprat e njeriut tregojne qarte se ku do te shkoj ai shpirt  pra gjithēka varet nga veprat tona .
avatar
colicoli84

qka mbjell korr

5


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  kushtrimipeja prej 26.10.13 18:42

Sa per se ku do te shkoj shpirti kur njeriu vdes,un bazohem ne fjale ne kuranin e shejte qe njerzit do te ringjallen e do tiu bashkohen eshtrat'E NJERZIT DO TE RINDERTOHEN ASHTU SI I KAN PASUR EDHE MAJAT E KISHTAVE'
kjo eshte shume domethense per diten e sotit qe shkenca ka zbuluar se vijat e kishtave te dores nuk i ka askush ne bote te njejta.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

KUR VDES NJE NJERI SHPIRTI TIJ KU SHKON ?

Mesazh  dashmir* prej 28.02.15 13:17

SA I PERKET SE PSE GRAT SHTATZENA NUK LEJOHEN ESHTE SE NDOSHTA NGA FRIGA MUND TE BEJNE LINDJE TE PARAKOHSHME APO EDHE TA HUMBASIN FEMIUN.
MIRPO ESHTE VETEM NJE GOJTHANE MOS E MERNI PER SERIOZISHT
avatar
dashmir*

“The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.”


50


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes njė njeri, shpirti i tij ku shkon?

Mesazh  syri i art prej 28.02.15 18:33

ĒFARĖ MBJELL KORR...kjo thenje mjafton te kuptohet mir nga secili..sipas merites shpirti vazhdon rrugen ...prralla thurim plot,por mendja esht e kufizuar,smund te dij ĒKA ka pertej saj...ligjet hyjnore jan larg dores se njeriut,ato vetem mund ti zbatoj,asgje ma shum...!
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur vdes Shpirti i Njeriut, Ku Shkon.

Mesazh  Okult powers prej 28.02.15 19:29

syri i art shkruajti:ĒFARĖ MBJELL KORR...kjo thenje mjafton  te kuptohet mir nga secili..sipas merites shpirti vazhdon rrugen ...prralla thurim plot,por mendja esht e kufizuar,smund te dij ĒKA ka pertej saj...ligjet hyjnore jan larg dores se njeriut,ato vetem  mund ti zbatoj,asgje ma shum...!
Njeriu eshte i vetmi qe ka aftesine te lidhet me Universin nqs zhvillon vetveten duke persosur meditimin, mediumship-in, Magjine dhe Intuiten. Gjithsesi ai akoma nuk e ka kuptuar se Zoti qe te dergon gjithcka vetem me nje te kerkuar; eshte UNIVERSI! Qe te arrish te ky ZOT; DUHET TE ZBULOSH NJEHERE ZOTIN BRENDA TEJE!!!!! !!
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

96


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi