Feng Shui

Shko poshtė

Feng Shui

Mesazh  Zattoo prej 23.10.13 0:38

Feng ShuiFeng shui – ėshtė njė shkencė e lashtė kineze e cila pėrshkruan mėnyrėn e jetesės nė harmoni tė vazhdueshme dhe baraspeshė me rrethin ku jetojmė, me qėllim qė tė sigurojmė lumturi tė madhe.

Ajo ėshtė njė teknikė e rregullimit tė ambientit ku jetojmė, metodė e e planifikimit tė rrethinės dhe vendosjes sė rregullt tė hapėsirės dhe mobiljeve. Ajo ėshtė njė sistem i teknikave dhe njohurive, i cili mund qė tė mėsohet dhe pastaj tė zbatohet nė hapėsirat personale dhe rrethinė.

A e dini se me ndihmėn e feng shui mund tė tėrheqni mė shumė para nė jetėn tuaj dhe pėr pėrmirėsoni shanset tuaja nė punė dhe biznes. Paraja ėshtė e lidhur me kėndin mė tė afėrt tė majtė tė pothuajse ēdo dhomė.

Zona kryesore ėshtė nė kėndin jugor tė banesės (shtėpisė), por ekziston njė zonė e financave nė ēdo hapėsirė, dhomėn ė punės, dhomėn e gjumit, kuzhinė etj. Me qėllim qė tė pėrmbushni kėto hapėsira me me energji pozitive, ndjekni disa kėshilla tė thjeshta dhe tė shpejta

1. Pastroni rrėmujėn nė kėto hapėsira. Nėse i largoni tė gjitha gjėrat e panevojshme, ju do tė terhiqni energjinė pozitive financiare

2.Riparoni tė gjitha gjerat nė shtėpi qė janė thyer ose janė jofunkcionale .Ēdo gjė qė nuk punon nuk duhet ta mbani nė keto hapėsira, por edhe nė tėrė shtėpinė nė pėrgjithėsi .

3. Plotėsoni keto pjese me simbole tė pasurisė. Kėto janė enė me monedha, bambu fati, apo ēdo objekt tjetėr qė simbolizon pasuri. Kėto mund tė jenė edhe simbole personale, tė tilla si: foto e njė shtėpie luksoze qė ju dėshironi, model tė ndonjė automjeti luksoz tė cilin e dėshironi, etj.

4. Fushat e financave nė shtėpi plotesoheni me diqka qė posedon ngjyrė tė gjelbėr apo vjollce .E gjelberta simbolizon vitalitet dhe rritje, kurse ngjyra vjollce ėshtė ngjyrė e pasurisė.

5. Kushtoni vėmendje mėnyrės se si ju silleni ndaj parasė ēdo ditė. A I mbani paratė tė pa sortuara dhe nė mėnyrė tė parregullt nė xhepat tuaj? Nga kuletat hiqni tė gjitha shėnimet e panevojshme, rregulloni ēdo monedhe dhe konsideroni paranė si nje gje qė ka vlere shume te madhe.

6. Nėse refuzoni tė merreni me paratė, ato do tė largohen nga ju. Prandaj regjistroni tė gjitha shpenzimet, paguani faturat nė kohė, mbani shėnime dhe plane qė kanė tė bėjnė me financet tuaja etj …

7.Ndihmoni tė tjerėt dhe bėhuni mė bujar. Paratė formojnė njė energji tė veēantė dhe duhet tė lėvizin pėrreth jetės suaj, prandaj ju duhet qė tė jepni para, nėse dėshironi tė pranoni. Nėse me tė vėrtetė nuk keni para pėr tė ndarė me tė tjerėt, dhuroni mirėsi, kohė, energji dhe aftėsi.

8. Jini mirėnjohės pėr atė qė keni. Sa mė shumė qė ēmoni gjėrat qė ju i keni, pa marrė parasysh sa tė vogla mund tė jenė, ajo do tė tėrheqė mė shumė gjėra tė reja nė jetėn tuaj.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi