Teme si te mbrohemi nga magjia

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  kushtrimipeja prej 22.10.13 20:15

Pershendetje antare
E pashe edhe vet ne forum nje mori temash rreth magjise dhe rituale per te bere magji,por ku ka mbetur mbrojtja,pse te mos bisedojm ne kete tem se si mund te mbrohemi dhe te bejm evitimin nga magjia e zeze nga kendveshtrimi i qfardo religjioni.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  kushtrimipeja prej 22.10.13 21:52

Ndoshta pse jam i ri ne ket forum nuk paskam kerkuar...por me intereson te di se si mbrohet nje krishter nga magjia e zeze.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  number3 prej 22.10.13 22:40

kushtrimipeja shkruajti:Ndoshta pse jam i ri ne ket forum nuk paskam kerkuar...por me intereson te di se si mbrohet nje krishter nga magjia e zeze.
lutja e lufton magjin e zez dhe KRISHTI ...........
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  kushtrimipeja prej 23.10.13 16:33

number3 shkruajti:
kushtrimipeja shkruajti:Ndoshta pse jam i ri ne ket forum nuk paskam kerkuar...por me intereson te di se si mbrohet nje krishter nga magjia e zeze.
lutja e lufton magjin e zez dhe KRISHTI ...........
perkatsisht cilat jane lutjet dhe ne qfare gjuhe behen nese don mund ti shkruash ktu
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  number3 prej 23.10.13 17:02

Ska rendesi ne ca gjuhe ne fillim lexo 1 pjes te bibles tek psalmet dhe lutu ca ndjen ne shpirt dhe me besim te plot , ZOTI i kupton te gjitha gjuhet.
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  Ariu prej 23.10.13 18:11

Gjuha me e mire eshte Latinishtja e paster.
Ne shumicen e rasteve eksorcizmet behen ne Latinisht.
Por duhet kujdes ne shqiptimin e tyre.
Fjalet e thena ne Latinisht kane fuqi timbrike dhe fuqi "debimi" me te forte se cdo gjuhe tjeter.
avatar
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

162


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  kushtrimipeja prej 23.10.13 18:53

Ariu shkruajti:Gjuha me e mire eshte Latinishtja e paster.
Ne shumicen e rasteve eksorcizmet behen ne Latinisht.
Por duhet kujdes ne shqiptimin e tyre.
Fjalet e thena ne Latinisht kane fuqi timbrike dhe fuqi "debimi" me te forte se cdo gjuhe tjeter.
Kisha dashur te di ato lutje nese i gjen postoj ktu,qe mundesh ne shqip sepse sherben me shume.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  kushtrimipeja prej 23.10.13 19:26

Qa eshte puna nuk ka asgje per mbrojtje nga krishteret.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

28


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  number3 prej 23.10.13 20:04

ka po ti nuk ke besim lutju JEZUSIT
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  warinmyhart prej 23.10.13 21:28

i nderuar nuber3 e kam ditur se krishteret nuk kan mbrojtje se nuk ju mbron askush nuk keni prej kuj te kerkoni ndime.
Edhe pse prifti e perdor kryqin gjate perballjes me djallin mund te themi se ai eshte vetem nje magjistar qe mundohet te bej pakt me djallin.


Edituar pėr herė tė fundit nga warinmyhart nė 23.10.13 21:50, edituar 1 herė gjithsej
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  warinmyhart prej 23.10.13 21:43

number3 shkruajti:Ska rendesi ne ca gjuhe ne fillim lexo 1 pjes te bibles tek psalmet dhe lutu ca ndjen ne shpirt dhe me besim te plot , ZOTI i kupton te gjitha gjuhet.
bibla eshte kombinim i tevratit dhe inxhilit,inxhili i kishte zbritur pejgamberit isa avs,me pas ndjeksit e tij kan devijuar nga ajo rruge,per ate edhe ne bibel paralajmron se do te vjen nje i derguar i fundit fjala eshte per profetin Muhamed avs paqja qofte mbi te,ai eshte ardhur te na vertetoj se isa i biri i mejremes ka qene vetem profet si gjithe te tjeret kurse njerzit e devijuar e morren si zot.
Per ate kur lexon diqka nga bibla athere shejtanet dhe djajt nuk mund te rrine aty sepse aty eshte fjala e ZOTIT TE MADHERUAR.


Edituar pėr herė tė fundit nga warinmyhart nė 23.10.13 21:47, edituar 1 herė gjithsej
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  Siroco prej 23.10.13 21:44

warinmyhart shkruajti:i nderuar e kam ditur disi se ju nuk keni mbrojtje se nuk ju mbron askush nuk keni prej kuj te kerkoni ndime.
Edhe pse prifti e perdor kryqin gjate perballjes me djallin mund te themi se ai eshte vetem nje magjistar qe mundohet te bej pakt me djallin.

Ashtu sic eshte hoxha per muslimanet eshte edhe prifiti per te krishteret....

pyetje jote eshte tendicioze dhe ka per qellim per te lavdruar fene muhamediane duke e kritikuar tjetren, duhet te keni turp, duke na prishur vazhdimisht faqen, nuk keni faj ju por adminat qe nuk ju largojne juve fanatikeve si muslimane ashtu edhe katolike,
avatar
Siroco

Unė e dėgjoj kėngėn e zogut jo pėr zėrin e tij, por per heshtjen qė vjen pas.


238


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  number3 prej 23.10.13 22:01

warinmyhart shkruajti:
number3 shkruajti:Ska rendesi ne ca gjuhe ne fillim lexo 1 pjes te bibles tek psalmet dhe lutu ca ndjen ne shpirt dhe me besim te plot , ZOTI i kupton te gjitha gjuhet.
bibla eshte kombinim i tevratit dhe inxhilit,inxhili i kishte zbritur pejgamberit isa avs,me pas ndjeksit e tij kan devijuar nga ajo rruge,per ate edhe ne bibel paralajmron se do te vjen nje i derguar i fundit fjala eshte per profetin Muhamed avs paqja qofte mbi te,ai eshte ardhur te na vertetoj se isa i biri i mejremes ka qene vetem profet si gjithe te tjeret kurse njerzit e devijuar e morren si zot.
Per ate kur lexon diqka nga bibla athere shejtanet dhe djajt nuk mund te rrine aty sepse aty eshte fjala e ZOTIT TE MADHERUAR.
po kurani copy paste i bibles .....dhe persa i perket bibles e ungjillit jan 1 liber te cilet ndahen ne dhjaten e re dhe te vjeter...cifutet jan vet se u zhmangen nga ZOTI sepse ligji i moisiut a thot dhemb per dhemb e sy per sy kurse JEZUSI na meson ta duajm armikun dhe ti bekojm ata qe na mallkojn madje edhe ne bibel thot qe ishin mesuesit e ligjit dhe po gjuanin nje kurorshkelese me gur dhe i tha mesues gjuaje dhe ti dhe JEZUSI U THA KUSH ESHT PA MEKAT LE TA LESHOJE GURIN NE TOK.....................??????????
avatar
number3

njeri thjesht

219


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Teme si te mbrohemi nga magjia

Mesazh  Flavius prej 23.10.13 22:25

Ndoshta ju kujtohet historia e Djallit dhe mikut te tij.

Ata ishin duke ecur rrugės dhe panė njė njeri i cili u pėrkul pėr tė marr diēka dhe duke e vėnė atė nė xhepin e tij.
Miku i tha Djallit:
- "Ēfarė ėshtė kjo qė ky njeri e morri? "
- "Njė ēikė nga e vėrteta", tha Djalli.
- "Shumė keq pėr ju! ", vėrejti miku.
-“ Jo aspak, u pėrgjigj Djalli, sepse unė e lė qė ai ta organizojė atė ! ".
avatar
Flavius

117


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi