Udhetimi Astral!!

Shko poshtė

Udhetimi Astral!!

Mesazh  Just-Me prej 22.10.13 15:51

Kisha disa pyetje ne lidhje me udhetimin astral pasi ende nuk e kam totalisht te qarte..Nese funksionon dhe deshiron te shkosh tek nje i afermi juaj psh, a mund te te shikoje ai apo je i padukshem? Dhe nese dikush tenton te te zgjoje, atehere kthehesh mbrapsht ne trupin tend apo e vendos ti se kur deshiron te kthehesh?
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  kushtrimipeja prej 22.10.13 16:14

Kam ndegjar raste kur nje njeri vdes kinikisht dhe me pas zgjohet dhe i tregon se ka qene dhe i ka vizituar te afermit e ata nuk e kishin pare,a ka lidhje kjo me projeksionin astral.
avatar
kushtrimipeja

Qdo njeri lind i paster me Fen Islame por prinderit dhe shoqeria e devijojne.

8


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Just-Me prej 22.10.13 21:13

a ka rrezik te mos mundesh me te kthehesh ne trupin tend fizik? po nese dikush do te te zgjoje cfare ndodh?
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Just-Me prej 23.10.13 14:59

si arrin te kthehesh ne trup?
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Just-Me prej 19.11.13 20:53

nese dy persona kryejne njekohesisht udhetimin astral a mund te shihen me njeri tjetrin??
avatar
Just-Me

Magic World

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  55 prej 20.11.13 10:15

Si te mbrohem nga Udhetimi Astral ose Projeksioni Astral apo si te doni ta quani ju, se e provova me ate archangel Mikael per mbrojtje dhe me doli huq, po ma mer me miza mendja qe mbreme. E provova nje dite po trupi im astral spo hiqej vete me ane te vizualizimit po me erdhi nje si fantazm dhe me tha, "Ti do te nxjerresh shpirtin nga trupi?" dhe aty me kapi paniku.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Crash prej 20.11.13 22:11

mund te me tregoni ndokush qfar rreziqe mund te sjell dhe cilat jan pasojat, sepse nuk e kam provuar kurr
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit52


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Jetmira prej 10.09.14 11:59

eeeeeeeeee mka ndodh,por un e pash veten sikur isha plagos por kur u kthye shpirti ne trup un skisha gje
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

ne pergjigje per rreziqet e udhetimit astral

Mesazh  eldona2846 prej 05.02.15 21:17

pershendetje
per te gjith ju qe jeni te interesuar per udhteimin Astral, pa dashur te ju frikesoj apo te ju krijoj ndonje paknaqesi, por ju ftoj te jeni te kujdesshem, sepse udhetimi astral i ka rreziqet e veta, per ata qe nuk jan te pergaditur.
per me shum kerkoni ne youtube do te gjeni per kete tem ju pershendes1
avatar
eldona2846

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Okult powers prej 10.02.15 19:33

!- Mos u frikesoni. Udhetimi Astral ka rreziqet dhe perparesite e veta-(si gjithcka ne kete bote), ndaj per me shume info lexoni librat e meposhtem:
1. Udhetimi Astral (Guide per fillestaret),
2. Guida e Projeksionit Astral,
3. Projeksioni Astral (Eksperiencat Jashtetrupore),
4. Projeksioni Astral dhe Fuqizimi Fizik.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Berti69 prej 10.02.15 20:21

Shumica e ngaterrojne boten astrale me ate shpirterore, kjo bote eshte illuziore dhe jo e vertete.

Ne ate moment qe njeriu jepet pas shpirtit te tij dhe te vertetes se tij te brendshme, ndegjon zemren dhe jo egon e tij atehere bota astrale zhduket.

Bota astrale ushqehet me iluzione dhe emocione te ulta.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Okult powers prej 12.02.15 15:27

Berti69 shkruajti:Shumica e ngaterrojne boten astrale me ate shpirterore, kjo bote eshte illuziore dhe jo e vertete.

Ne ate moment qe njeriu jepet pas shpirtit te tij dhe te vertetes se tij te brendshme, ndegjon zemren dhe jo egon e tij atehere bota astrale zhduket.

Bota astrale ushqehet me iluzione dhe emocione te ulta.
Bota Astrale eshte ajo qe takojme ne projeksionet astrale, me apo pa vetedije...
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Albi4all prej 13.02.15 18:40

tek sa po praktikoja teniken me frymarrje pash nje drit shum te madhe permes gojes she syve ndersa un isha ne nje kend jasht trupit dhe ishte shum erresir mund te ma shpjegoj ket dikush
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

77


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Okult powers prej 13.02.15 18:59

Albi4all shkruajti:tek sa po praktikoja teniken me frymarrje pash nje drit shum te madhe permes gojes she syve ndersa un isha ne nje kend jasht trupit dhe ishte shum erresir  mund te ma shpjegoj ket dikush
Po kjo nuk eshte ndonje gje per t'u shqetesuar. Ne kete moment ti po pergatiteshe per te dale nga trupi fizik dhe drita nenkupton ndarjen e trupit astral nga trupi fizik. Me siguri do kesh qene duke vizualizuar ndonje drite dhe te eshte shfaqur aq afer. Persa i perket erresires, ti ke qene naten duke e bere kete projektim.
avatar
Okult powers

Let your inside change yourself!

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Udhetimi Astral!!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi