Kėrkoj Pergjigjeje ju lutem

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kėrkoj Pergjigjeje ju lutem

Mesazh  Asgardian prej 17.10.13 21:50

.1 Pse Alienet na shfaqen ne Media si specie shum te zhvilluar intelektualisht dhe ushtarakisht me nje teknologji marramendese vepruese, perderisa ata skan rroba dhe dalin zhvesh naper qoshe te shpiave apo maleve sikurse frikacak.?? a nuk kan fabrik te rrobave.???
2.Pse shumica e Ateisteve ne vitet e fundit te jeteve te tyre behn besimtare te devotshem.? dhe i kthehn Zotit
3.Kur ndezim driten ne dhomė ku shkon Errėsira.?
4.Pse Natyra ka ngjyren pikerisht te gjelbert.??
5.Pse 2+2 bejn 4 e jo 5...?
avatar
Asgardian

Nėse unė besoj nė Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjė
.
Por nėse unė nuk besoj nė Zot dhe Zoti ekziston unė humbas shumė.!

85


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėrkoj Pergjigjeje ju lutem

Mesazh  Crash prej 28.11.13 20:04

artisti shkruajti:.1 Pse Alienet na shfaqen ne Media si specie shum te zhvilluar intelektualisht dhe ushtarakisht me nje teknologji marramendese vepruese, perderisa ata skan rroba dhe dalin zhvesh naper qoshe te shpiave apo maleve sikurse frikacak.?? a nuk kan fabrik te rrobave.???
2.Pse shumica e Ateisteve ne vitet e fundit te jeteve te tyre behn besimtare te devotshem.? dhe i kthehn Zotit
3.Kur ndezim driten ne dhomė ku shkon Errėsira.?
4.Pse Natyra ka ngjyren pikerisht te gjelbert.??
5.Pse 2+2 bejn 4 e jo 5...?
ne kete te fundit 2+2 bejn 4 vetem ne matematik kurse ne jeten ton te perditshme 2+2 mund te bejn edhe 3 edhe 5
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kėrkoj Pergjigjeje ju lutem

Mesazh  Anon prej 28.11.13 23:43

Pse Ateistet besojn ne zot dhe i rikthehen fese !
Kjo sdo shume spjegime,polet e kunderta te mendjes dhe luahtja e tyre sjellin dhe pasojen qe nenkupton ndryshimet thelbesore mbi hyjnite,zotin e kshu me radhe!

Pse natyra ka ngjyren e gjelbert !
Ksaj pyetje mund ti pergjigjet vetem perkufizmi yne si trup qe nenkupton se aq mund te shohim ngase aq kemi fuqin e dhuruar nga krijuesi per te pare vetem te gjelberten si thelbesore ne natyren tone, e ngjyrat tjera ekzistojne ose jane prezente jashte aftesive tona.

Pse 2+2 bejne 4 ?
Sepse,ky eshte ligji dhe smund te dalim prej saj , nese ne rrjedhimisht jemi kundrejt gjerave te logjikshme atehere behemi snob!

Pse alienet dalin zhveshur e kshu me radhe ...
E para e punes , nuk besoj qe nje jashtetokesore te kete nje materie te ngjashme me NE sepse logjikishit cdo gje qe perpunohet nga dheu eshte brendatoksore dmth e natyres se ngjashme! ( Reptilianet )
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi