Fundi i botės nė 16 Mars 2880

Shko poshtė

Fundi i botės nė 16 Mars 2880

Mesazh  Odin prej 12.10.13 0:51

Fundi i botės nė 16 Mars 2880Me dhjetėra herė janė pėrfolur data tė ndryshme pėr fundin e jetės sė planetit tonė.

I quajtur ndryshe “Armaggedon”, fundi i ekzistencės sė jetės tė Tokės parashikohet edhe nga tė gjithė librat e shenjtė, nė tė cilėt bazohen fetė tradicionale.

Vetėm nė vitet e fundit, thashethemet se kur do tė vinte fundi kanė bėrė qė tė pėrfshihen nga paniku me miliona njerėz nė tė gjithė botėn, nė fillim me fundin e fiksuar nė datėn 2000 apo atė tė 21 dhjetorit 2012, e kėto janė vetėm disa prej pak datave tė pėrfolura.

E megjithatė, shkencėtarėt e NASA-s tashmė janė mė tė sigurt se kurrė mė parė, se “Apokalpsi” mund tė ndodhė pas nėntė shekujsh, nė datėn 16 Mars tė 2 880.

Nė kėtė pėrfundim, grupi i ekspertėve arriti pas monitorimit tė njė asteroidi, trajektorja e tė cilit ndiqet qė prej vitit 1950.

Trupi qiellor nė fjalė qarkullon prej nuk dihet se kur brenda galaksisė sonė nė njė trajektore rreth Diellit, por nė datėn e paralajmėruar, trajektorja e tij me atė tė Tokės pėrputhen tėrėsisht.

Nuk pėrjashtohet qė pėrllogaritjet tė kenė ndonjė gabim, por kjo mundėsi ėshtė shumė e ulėt dhe shanset qė 16 marsi 2880 tė jetė realisht dita e fundit e ekzistencės sė planetit janė shumė mė tė besueshme se nė thashethemet qė kanė qarkulluar mbi bestytėni tė bazuara tek parashikues si Nostradamusi apo kalendari i fiseve maja.

Me gjerėsinė e njė kilometri dhe njė shpejtėsi prej 50 mijė kilometrash nė orė, nėse do tė godasė Tokėn, me shumė gjasa asteroidi do ta bėnte kėtė nė Oqeanin Atlantik.
avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi