Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si tja bej qe te takoj ne enderr dike qe nuk jeton me...

Mesazh  kleopatra1 prej 11.10.13 18:40

Si tja bej qe te takoj ne enderr dike qe nuk jeton me...
avatar
kleopatra1

kleopatra

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  Muneer prej 11.10.13 18:59

kleopatra1 shkruajti:Si tja bej qe te takoj ne enderr dike qe nuk jeton me...
Ta shohesh apo ta takosh dhe te flasesh me shpirtin e tij?
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

328


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  warinmyhart prej 11.10.13 19:01

Hahaha po si te flasesh
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  kleopatra1 prej 11.10.13 19:03

Ta takoj, te flas...
avatar
kleopatra1

kleopatra

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  warinmyhart prej 11.10.13 19:34

kleopatra1 shkruajti:Ta takoj, te flas...
nuk mund ta as ta takosh e as te flasesh ne ket bot,ndoshta ne boten tjeter mund ta takosh,nese nje njeri ka vdekur athere kurr nuk mund te komunikosh me te sepse shpirti ja ka marr zoti e nuk kthehet me kurre,mos bjer ne kto ndikime t'kqija,ki kujdes nese ti therret shpirta athere ke arritur ta knaqesh dreqin dhe ai do te paraqitet si ai person dhe me ze te njejte.
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  Magus prej 11.10.13 20:41

kleopatra1 shkruajti:Si tja bej qe te takoj ne enderr dike qe nuk jeton me...

Gjithmone para se te shkosh ne gjume te besh lutje.Kerko lejen e Zotit qe te mundesh te shohesh ate gjate gjumit...lutja duhet te jete e sinqerte nga thellesia jote.
Edhe nese kjo nuk jep shenja per nje kohe, mos u shqeteso, ai ose ajo e ndegjon lutjen tuaj.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  55 prej 14.10.13 10:10

Kjo gje qe po thua ti i perket fushes se Endrrave lucide dhe Projeksionit astral.

Keshilla

-Mba nje ditar ku te regjistrosh endrat e tua per cdo dite dhe kushtoji rendesi sidomos atyre endrave qe perseriten.

-Ne ore te caktuare te dites be ate qe quhet test, duke u munduar qe te kercessh ose te zgjatesh gishtinkete bee here pas here ne boten reale kjo nuk jep efek, por ne astral gjerat jane krejt te ndryshme atje po kerceve perfundon gjithnje edhe me larte ose dora jote mund te zgjatet realisht.

Dhe gjate dites ne ore te caktuara thuaj "Ku jam_Cfare po bej_A jam ne boten reale apo jam duke enderruar_Jam ne boten fizike APo ne astral
-Perserit mantra para se te  flesh gjume "Dua te takoj kete person ......ne enderr."ose kur te zgjohem do ti mbaj mend endrrat e mia etj.
-Be Autovezhgimin  e trupit, shiko se si trupi jote po fle gjume dhe do te arrish ne gjendjen hipnogogike dhe do te arrish ne astral-trupi jot do te arrij ne astral.

Per me teper per te kuptuar me shume shiko Marc VanDekeere -Manual of Lucid dreaming dhe

avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  55 prej 17.09.14 22:39

te vdekurit jetojn nd bten Nogah(bota astrale),ne astral i invokojm. Te erretit jetojn ne boten Assiath.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si ta takoj ne enderr dike qe nuk jeton me?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi