Nė Meksikė u gjetėn eshtrat e njė alieni

Shko poshtė

Nė Meksikė u gjetėn eshtrat e njė alieni

Mesazh  Zattoo prej 11.10.13 9:02

Nė Meksikė u gjetėn eshtrat e njė alieniSipas fjalėve tė dėshmitarėve okularė, mė 22 shtator nė qiellin e natės nė rajonin e Gadishullit Yucatan u vu re njė objekt i ēuditshėm fluturues me ndriēim regėtitės bojėqielli, i cili mė pas ra nė tokė.

Banorėt lokalė u vunė nė kėrkim tė vendit tė rėnies sė kėtij objekti. Nė terren ata gjetėn dy kraterė mjaft tė thellė dhe eshtra tė fosilizuara. Dėshmitarėt okularė thonė se mbetjet nė fjalė ngjajnė me trupin e njė alieni, me duar dhe kėmbė.

Bashkėpunėtorėt e Institutit Teknologjik tė Meridės, tė cilėt mbėrritėn nė vendin e ngjarjes, deklaruan se ka shumė mundėsi qė ato tė jenė pjesė tė mbeturinave kozmike​​. Tani tė gjitha fragmentet e gjetura tė objektit qiellor janė transferuar nė Institutin shkencor pėr studime tė detajuara.
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi