Si te behesh i pamposhtur

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Si te behesh i pamposhtur

Mesazh  juxhes prej 08.10.13 16:53

E para kur zihesh me dike dhe me disa perqenrohu te syte un kur zihem perqendrohem te syte e tij dhe ri serioz sa vjen per tme goditur un shmangem dhe me duket sikur tallem sa vjen me duket sikur e di cfar veprimesh do bej eshte e habitshme gjithmon rri i qet dhe po te ofendoj prap ri i qet shaje sa te vi per te goditur shikoje por  eshte nje gje tjeter po harriti te te godas ngrihu dhe perqendrohu keto qe po them jan per karate por po e pe ne sy ai ose ajo kujton se ti nuk e ke mendjen dhe kjo te jep avantazh.
avatar
juxhes

citim

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behesh i pamposhtur

Mesazh  number3 prej 08.10.13 17:23

juxhes shkruajti:e para kur zihesh me dike dhe me disa perqenrohu te syte un kur zihem perqendrohem te syte e tij dhe ri serioz sa vjen per tme goditur un shmangem dhe me duket sikur tallem sa vjen me duket sikur e di cfar veprimesh do bej eshte e habitshme gjithmon rri i qet dhe po te ofendoj prap ri i qet shaje sa te vi per te goditur shikoje por  eshte nje gje tjeter po harriti te te godas ngrihu dhe perqendrohu keto qe po them jan per karate por po e pe ne sy ai ose ajo kujton se ti nuk e ke mendjen dhe kjo te jep avantazh
e bukur kjo
avatar
number3

njeri thjesht

178


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behesh i pamposhtur

Mesazh  Muneer prej 08.10.13 19:46

Mesime karateje ne nje forum okultizmi. This is awesome! :))
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

410


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behesh i pamposhtur

Mesazh  euterpa prej 09.10.13 15:32

hahhahhaahahhahh seriozisht e ke ti
avatar
euterpa

35


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

:O

Mesazh  Spring prej 12.10.13 22:22

:O
avatar
Spring1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te behesh i pamposhtur

Mesazh  protoni prej 12.10.13 23:36

I pamposhtur eshte vetem ZOTI, te gjithe tjeret e kane se paku nga nje pike te dobet! Por te behesh "I PAMPOSHTUR", per mendimin tim eshte, te qendrosh ne kembe perball sfidave te perditshme ditore, te luftosh ne vazhdimesi kundruall gjitha pengesave tjera, kundruall te gjitha te papriturave tjera. Njeriu sikur te mos merrej kaq shume me veten, por te merrej me fenomenet natyrore ta exploronte PLANETEN TOKE si dhe UNIVERSIN ne pergjithesi, me siguri qe do t'i siguronte vetes se tij nje jete me te dinjitetshme, nje jete me te qete, nje jete me te sigurt. Duke u marre me llojin e tij, thene shkurt me veten e tij, ai ka humbur rrugen ne shtepine e vet, dhe po sillet ne nje rreth vicioz, sepse ai tanime eshte bere rob, i nje analize te dobet e cila se qon gjetiu ate, pos ne piken kritike te te menduarit se njeriu armik paska njeriun. Andaj kur mund te jetohet mire pse te jetohet keq? Njeriu kahere eshte dashur nje gje ta kuptojė se nje dite te gjithe njerėzit do te bashkohen, si nje familje, sepse rreziku i vertet njerzeve mund t'ju kanoset nga ndonje planete e panjohur, apo nga banoret e tij. Rrjedhja e proceseve natyrore, njerezimin po e shpie ne ate drejtim, qe deshen apo jo njerezit, te bashkohen si nje trup, si nje mendje, per te kountribuar ne krijimin e formulave te ndryshme shkencore per te zgjatur jeten e planetes sone, sepse ligjet astronomike nje dite mund te jene te pameshirshme, per sferen tonetokesore, e qe mund te na godasin,siq jane: asteroidet, kometat e ndryshme dhe meteoret.
avatar
protoni

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


Posto temė tė re   Pėrgjigju temės
 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi