Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Shko poshtė

Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  Anon prej 06.10.13 2:47

Mos e paragjykoni derisa nuk e keni pare videon deri ne fund! INTERESANTE,MESAZHI QENDRON NE ATE PJESE KU NE DUHET TE JEMI VIGJILENT MBI GJITHCKA!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

270


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  aqua prej 06.10.13 3:02

di nje menyr tjeter ku shikoj njeriun ne fytyr dhe paraftyroj rrath nga mesi syve te mi ne mes te syve te personit qe kam perball aty shof mendimet.
avatar
aqua

The way we trawel

86


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  55 prej 08.10.13 10:32

PER TE LEXUAR MENDIMET

1.Shko ne trans
2. Invoko elementin akasha ose eter
3.Perqendrohu ne shpirtin e personit qe do ti lexosh mendimet
Per te bere kete duhet nje mjeshter qe tju tregoje se eshte shume e veshtire.

Per me shume lexo Franz Bardon IIH.

Shikoni edhe kete>Po stregon asgje si behet

avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  Magus prej 08.10.13 11:13

Little Professor shkruajti:

Per me shume lexo Franz Bardon IIH.

Une i kam lexuar 3 nga 4 librat sa ka Barton (nuk e kam lexuar ende librin per kabalah) , por duhet ta kemi parasysh se ai shume gjera precize nuk i ka shkruar qellimisht nga frika se keqperdoren nga dikush, shume vula qe gjenden ne librat e tij ju mungon nje detaj dhe nuk jane te plota.
Megjithate per mua Barton mbetet me i madhi pas Hermesit.
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  55 prej 10.10.13 9:51

Po dhe per te mesuar Bardon duhet tju udheheq dikush ndonje mjeshter se mund te kete rreziqe per shendetin.
Tjeter gje eshte teoria dhe tjeter gje eshte praktika. Te IIH kini kujdes tek invokimi i elementeve vetem 7 frymime per fillestaret dhe jo me shume dhe dergojini elementet ne univers prape. Dhe bardon flet per elementet sic i kuptonin greket nga pikpamja psikologjike e personaliteteve sanguin, flegmatik dhe si jane ato dy te tjerat te Hipokratit se spo me kujtohen me.

Per me shume mund te shikosh edhe Antropomophosy. Nxenesit e Bardon me pas me Rudolph Stainer the meluan kete Shkolle e cila ka shume mesime edhe pse disa nuk me pelqejne. Po keta thone se mesimet e Rudolph Stainer jane vazhdim i atyre te Franz Bardon.
Po diti ndonje me shume le tme korrogjoj.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Zbuloj si mund te lexoj trurin e njeriut!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi