Makth Psikofonik apo ?

Shko poshtė

Makth Psikofonik apo ?

Mesazh  Tanki prej 05.10.13 23:34

- Shpesh gjat nates kurr keni vendosur te bini ne gjum jeni perballur me diqka te ngjashme me Psikofonin ?

Jeni ne nje Ambient krejtesisht te qet dhe brenda objektit ku ju ndodheni nuk gjindet askush perpos juve . Televizori eshte i mbyllur dhe ju jeni krejtesisht te shkyqur nga Telefoni, Interneti  MP3 apo Lojrat Elektronike si Sony 3, PSP  dhe te tjera . Keni rren te Flini dhe jeni perball nje Qetesie Absolute kurr papritmas telat e qetesis keputen disa minuta para se te ju mbyllen syt dhe trupin tuaj te relaksuar nga nje lodhje e madhe ju a mbeshtjell nje lloj ankthi dhe Bllokade 'Ngurtesimi' e cili ne 99% te rrasteve pershkohet me disa Frekuenca te panjohura Tingulli !


Ky lloj perjetimi me ndodh mua se paku nje herr ne Muaj dhe gjat asaj Faze dikund 10-15 sekondeshe me kaplon nje situat tensionuese por e qete, un jam i Vetedijeshm gjat asaj kohe dhe nuk ka te bej fare me Endrrat te cilat shfaqen gjat Fazes REM  
Por kurreshtja qendron se ne qfar forme pasohen ato tinguj misterioz gjat atyre Momenteve ? Sipas Analizave qe kam konstatuar deri me tani un ato tinguj i ndaj sipas Klasifikimeve A dhe B :

A) Kete lloj Klasifikimi mund ta pershkruaj perafersisht me nje Tingull therres e cila gjat atyre momenteve merr trajtat e nje ''Klithme Femrore me ze te lart apo te nje Sirene Makine'' dhe perfundon gjat fazes terminale te cilen un e ceka edhe me lart (10-15 sekonda) .

B) Ndersa ky lloj Klasifikimi tjeter mund te pershkruhet kryesisht me nje Tingull te rend e cila ka ngjashmeri te madhe me ''Zhurmen e Motoreve te Avionit ne Ajer'' dhe ka kohe'zgjetje te njejte sikur se Klasifikimi A .


Per kete dukuri Paranormale e cila Karakterizohet gjat minutave pak para se te na zer gjumi kam disa Hipoteza qe duhet ti Sqaroj dhe te cilat mua me duken te arsyeshme per ta nderlidhur me shkakun :

1. Rjedh si pasoj e ndonje dite te Lodhshme, streseve apo mbajtjes per nje kohe te gjat te Ndegjojseve ne Vesh , dhe ketu hyn edhe nderrimi i Bioritmit pra orarit te Gjumit dhe e gjith kjo Akumulohet me nje Ndryshim Organik dhe Psikik e cila si Reaksion Pasqyrohet me disa Frekuenca te Pa'njohura .

2. Mund te ndodh nga Manifestimi i ndryshimit te ajrit dhe Temperaturave jasht dhe brend Objektit ku ndodhemi ku pastaj ne trupin dhe sidomos tek sqisat tona te t'degjuarit sjellin nje ndryshim pragmatik .

3. Kjo ka te bej me Ngacmimin e jo te Drejtperdrejt te Entiteteve (Demoneve) te cilet si force e fsheht dhe e Pa'dukshme per boten tone te Realitetit leshojn zera apo tinguj per ta shqetesuar njeriun ne krevat duke marr edhe trajta mikroskopike per ti ju futur personit pastaj nga organet e jashtme te tij dhe duke i ber atij C'regullime ne Timpanin e Veshit ku pastaj ato lloj Frekuencash sinjalizohen ne Tru .


Megjithate kjo mbetet ende nje Hipotez e cila mund te De'mantohet nga un ose dikush tjeter ne te ardhmen me ndonje Fakt apo Argument me te Ri .


Edituar pėr herė tė fundit nga Tanki nė 07.10.13 1:16, edituar 12 herė gjithsej
avatar
Tanki

Njeriu nė krahasim me mendimet e tij, ėshtė sikur se njė gotė prej qelqi i zhytur nė fundin e oqeanit.

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Makth Psikofonik apo ?

Mesazh  Neutral prej 06.10.13 20:35

Tanki shkruajti:Jo nuk kerkova ndihme asesi pasi qe Entitetet ne shumicen e rrasteve di si ti mbaj Nen-Frena , por vetem u mundova ta pershkruaj Fenomenin i cili me ndodhe disa herr ne Muaj dhe natyrisht nese dikush ka perjetuar diqka te ngjashme sikur se un !

Gjithsesi e Respektoj Mendimin tuaj per Hipotezen Nr.3 ....
e kam perjetuar para 3-4  viteve pak me ndryshe, ne pik te nates me dukej fliste dikush me nje gjuhe te panjohur ose muzik por nuk e kam kuptuar se qfar thojne, Nuk e di a isha duke fjetur apo zgjuar
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

31


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Makth Psikofonik apo ?

Mesazh  BloddyRibbon prej 06.10.13 23:10

Tem Jasht'zakonisht e vertet !
avatar
BloddyRibbon

14


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Makth Psikofonik apo ?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi