Pas tėrmetit del njė ishull i ri

Shko poshtė

Pas tėrmetit del njė ishull i ri

Mesazh  Ruhan prej 25.09.13 18:57

Pas tėrmetit tė fuqishėm qė ka goditur sė fundi shtetin e Pakistanit, me fuqi prej 7.8 ballė tė Riterit, nė det ėshtė parė tė ketė dalė njė ishull i vogėl, i cili nuk ka qenė mė herėt prezent. Ishulli shtrihet diku 600 metra larg bregdetit pakistanez, ka gjerėsi rreth 100 metra dhe lartėsi 4 deri nė 8 metra. Ishulli i vogėl mund tė shihet nė ujėrat e Detit Arabik, nė Pakistan, nė vendin ku mė herėt ka pasur vetėm det. Instituti kombėtar i gjeofizikės dhe vullkanologjisė, ka hedhur poshtė lajmin e prezantuar nė mediat botėrore, duke thėnė se ėshtė e pamundur tė krijohet njė ishull i ri nga tėrmeti.

avatar
Ruhan

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Pas tėrmetit del njė ishull i ri

Mesazh  Ruhan prej 25.09.13 19:12

avatar
Ruhan

29


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi