Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Talien prej 25.09.13 17:49

.
avatar
Talien

.

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Anon prej 27.09.13 16:00

Do nderoja vetėn,siē bėj dhe me kte fuqi qe kam!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

472


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  syri i art prej 27.09.13 16:14

do ta zgjoja njerezimin nga gjumi per te jetuar te zgjuar ne kete Tok,qe esht vet parajsa...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Tanki prej 27.09.13 18:16

Talien shkruajti:.
 Po ju ēfare do te benit ?
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

268


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  syri i art prej 27.09.13 18:31

e pse duhet domosdo te egzistoj e keqja,une mendoj se e keqja nuk egziston,ajo esht vetem ne mendjet e semura,qe ne vend se te punojn,vetem pergojojn...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

306


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Neutral prej 27.09.13 19:17

se pari do ta kisha bere veten te pavdekshem
dhe do ti kisha rregulluar problemet ne bote te mos ket gjakderdhje me e gjith bota te jetoj ne paqe
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Neutral prej 27.09.13 20:22

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Pasi te beheshe i pavdekshem dhe te kuptoje boten do te pendoheshe...
e di qe eshte bota  e padrejte  mirepo jeta eshte diēka e embel edhe nese jetojme 1 milion vite do te duket pak
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

114


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Luce prej 27.09.13 23:12

SPSH
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

148


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  ghosthunter prej 28.09.13 21:49

Une do te mesoja se cdo te thote te jesh i plotfuqishem, do te perjetoja cdo gje qe te ben te tille. Ne 24 ore do ndryshoja 1001 gabime qe ben njerezimi cdo dite.
avatar
ghosthunter

Paranormalja eshte ura lidhese midis fese dhe shkences:Shkenca na pohon permes instrumenteve te saj se e pertejmja vertet egziston.

7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

i plotfuqishem eshte vetem perendia

Mesazh  Ushtari i krishtit prej 01.04.15 16:54

Talien shkruajti:.
e para nuk eshte pyetje kjo se cfar do benim nese do ishim te plotfuqishem askush nuk eshte i plotfuqishem edhe politikanet njerezit ne pushtet qe neve na duken te pathyeshem nuk jane te plotfuqishem vetem perendia qe mban universin ai eshte i plotfuqishem un nuk kam asnje pergjigjje per kte pyetje sepse me duket qesharake
avatar
Ushtari i krishtit

455


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Cfare do te benit nese do te ishit i plotfuqishem vetem per nje dite????!!!!

Mesazh  Immortal Vampire prej 03.04.15 22:05

Do shkoja te Zoti qe thone te gjithe, edhe pse Zoti nuk mund te shikohet, ai vetem arrihet nepermjet vetes sone te Larte; Hyjnores sone; po njs eshte muhabet tjeter ai. Edhe sic po thonit ju do shkoja te ky Zoti do i thosha: "Me fal, po fuqia jote duhet te na jepet dhe neve. jemi krijesa dhe ekziston ne univers Ligji i Barazise. Ndaj do jemi ne Zota per nje dite dhe ti do zesh vendin tone. Dakord do thoshte ai, po c'do beni ju????!!!! Ne do ta ndryshojme kete bote qe nga rrenjet. Ne fillim do vendosim paqen, do shuajme urine, do ndalim lufterat. me pas do zhvillojme me shume veten qe te arrijme ate qe duam. Pas nje dite hajde ti dhe bej krahasimin." Dhe Zoti vjen pas nje dite, shikon se njerezimi kishte perparuar shume dhe kuptoi se ata ishin ZOta ne trupin e tyre. Ndaj ata qe e kundershtuan dhe i treguan se kush ishin, i la te lire. Sharlatanet qe besonin ende tek ai dhe ecnin vetem me te i mori me vete. Dhe keshtu mbaroi historia...
avatar
Immortal Vampire

Subkoshienca duhet te dale ne siperfaqe!!!!

139


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Jetmira prej 20.08.15 17:05

Te Isha e Pavdekshme
Kaq dua
avatar
Jetmira

898


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Salafistat do i zhduksha nga toka

Mesazh  Arian88pr prej 28.12.15 20:45

Do i vrisja salafistat se pari do ja djegsha mjekrat me pas do i rrjepsha per se gjalli
avatar
Arian88pr

33


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  DaniEL prej 28.12.15 22:50

Njeriut  ne fakt i'u dha Plotfuqishmeria dhe e kishte mijra shekuj perpara, Zoti i tha njeriut me perfaqeso mua mbi gjithe krijimin tim dhe ji i Plotfuqishem mbi gjith token e gjithcka.

Kėshtu Perėndia krijoi njeriun simbas shėmbėlltyrės sė vet, simbas shėmbėlltyrės sė Perėndisė; Ai krijoi mashkullin e femrėn.
Dhe Perėndia i bekoi; dhe Perėndia u tha atyre: "Tė jeni tė frytshėm dhe shumėzohuni, mbushni tokėn e nėnshtrojeni, e sundoni mbi peshqit e detit, mbi zogjtė e qiellit dhe mbi ēdo qenie qė lėviz mbi tokė". - (Zanafilla 1:27,28)

Pyetjet e duhura jane: Si dhe Pse e humbi Plotfuqishmerine njeriu? dhe si mund te restahurohet perseri?
avatar
DaniEL

Yahushua HaMashiach ėshtė : `` Udha, e Vėrteta dhe Jeta; do ta njihni tė Vėrtetėn dhe e Vėrteta do t`ju bėjė tė Lirė``. Gjoni 14:6 dhe 8:32

136


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  Omnipresent13 prej 29.12.15 14:12

do e beja kete dite te perjetshme lol

Omnipresent13

292


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Cfare do te benit nese do te ishit te plotfuqishem per nje dite?

Mesazh  The Punisher prej 30.12.15 21:24

do mbroja te drejtet ,do luftoja te keqen ne cdo aspekt te saj
avatar
The Punisher

168


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi