Praktikė - Pėrdorimi i Mantrave

Shko poshtė

Praktikė - Pėrdorimi i Mantrave

Mesazh  Magus prej 24.09.13 22:44

PĖRDORIMI I MANTRAVE

Si tė pėrdorni mantrat pėr njė ndihmė praktike, pėr tė kuruar njė sėmundje, pėr tė realizuar njė dėshirė etj.

Sugjerohet qė:

1 - Zgjidhni njė mantra pėr njė qėllim.

2 - Angazhohuni pėr ta kėnduar ēdo ditė. Njėqind e tetė herė nė ditė, pa ndėrprerje, mbyllni dridhjet e Mantrės nė trup dhe do tė ketė njė efekt stabilizues nė ulje dhe ngritje tė jetės. (Nė qoftė se ju nuk e kėndoni njė ditė, ju duhet qė ta pėrsėritni.) Mos u shqetėsoni. Ju mund tė humbsni vetėm ankthin tuaj.

3 - Ėshtė mirė qė tė krijoni njė ceremoni tė vogėl pėr veten tuaj pėrpara se tė filloni pėr tė kėnduar: ndizni njė qiri, ndezje temjani, dhe t’i bėni homazhe elementeve (tokės, ujit, zjarrit, ajrit);

4 - Bėni njė frymėmarje tė thellė pak para se tė filloni.

5. Gjatė kėndimit, tė mbani shpinėn drejt. Fokusoni vibrimin nė syrin e tretė ose ta ndjeni atė nė zemėr.Qė zėri tė mbush barkun dhe gjoksin tuaj gjithashtu edhe kokėn tuaj.Intensiteti i devotshmėrisė ėshtė ēelėsi qė prodhon rezultate.

6. Duhet kėnduar ēdo ditė nė tė njėjtėn kohė (para lindjes sė diellit dhe perėndimit janė momentet veēanėrisht mė tė fuqishme). Mundohuni qė gjatė kėndimit tė ndjeheni veten sikur tė jeni pranė njė vendi tė fuqishėm energjetikė (pranė njė lumi, njė mali ...)

7. Tė jeni i qartė nė lidhje me qėllimet tuaja.Njė mantra qė personalisht e pėrdori:

"Om Tryambakam Yajamahe
Sugandhim Pushtivardhanam
Urvarukamiva Bandhanan
Mrityor Mukshiya Maamritat"avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Praktikė - Pėrdorimi i Mantrave

Mesazh  I638 prej 13.06.17 21:14

cili eshte kuptimi shqip i ketyre vargjeve. Kjo eshte pak a shume si sygjestionimi metode vete-ndihmuese ?

I638

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi