Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Shko poshtė

Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  doraime77@hotmail.com prej 24.09.13 17:20

Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?
avatar
doraime77@hotmail.com

hi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  Magus prej 25.09.13 0:07

doraime77@hotmail.com shkruajti:Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?
Ne te vertete, eshte nje ligj universal qe thote se "Ēdo veprim ka nje Reagim"
Pra, ēdo gje qe bejme, ajo ndikon ne mjedisin tone te afert ose te larget, ne jeten tone dhe jeten e atyre qe jane rreth nesh.

Ēfaredo qe do te beni, mire apo keq ju do te korrni ate qe keni mbjelle: e mira me te miren, e keqja me te keqen, por ju duhet te dini se reagimi mund te jete shume i gjate per t'u kthyer.
Ndonjehere ajo kthehet ne jeten tjeter! Por kjo gjithmone vjen!
Pra, eshte me interesante per te bere mire.
Nje veper e mire do te kthehet ne menyre pozitive. Por eshte e qarte se nese do te jemi shpirterisht jo te ngritur, reagimi pozitiv nuk ndodh shpejte!

Natyrisht dikush ben keq, dikush flet keq, dikush mendon keq, pra ne korrim qe ate vet kemi mbjellur.Pra, heret a vone na kthehet.

Ky ligj perfshin detajet e asaj qe shume e quajne "ligji i trefishte".
avatar
Magus

Kėrkoni tė vėrtetėn nė praktikė dhe jo me spekulime.
Ēfarėdo qoftė niveli i teorive qė ju mund tė zhvilloni, ato do tė mbeten gjithmonė masturbim intelektual.155


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  55 prej 25.09.13 10:56

Ligji i trefishte i kthimit ose ndryshe"Three Fold law of Return" ose shkurt fare Ligji i Kthimit ose Karma egziston ne shume religjone.

Ligji i trefishte i kthimit i referohet me shume Uikaneve dhe konsiston ne ate qe ne qofte se beni nje veprim te keq kudo ne jete ose edhe ne rituale ju do tju kthehet trefishi i atij veprimi.

Ka nje simbol ne te gjithe kete 3 jane fazat e henes, 3 jane ati, i biri dhe nena, lindja  -jeta dhe vdekja, pozitiv negativ dhe neutarl, tre jane edhe shtrigat qe zakonisht mblidhen ne ritual si  dhe shume  shembuj te tjera. Uikan thone kujdes kur hedh nje mallkim ne ritual se do te kthehet kunder jush trefish me keq.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  doraime77@hotmail.com prej 25.09.13 19:46

Jam shum dakord me pergjigjet tuaja ju faleminderit qe mu pergjigjet besoj se ligji i trefisht do ti ndaloj shum njerez per te ber keq jam gjithnje per te miren e gjithckaje nuk e duroj dot padrejtesit me kan ber shum padrejtesi vet nuk jam hakmarrese por ja le ne dor te Zotit te vendos drejtesi
avatar
doraime77@hotmail.com

hi

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  55 prej 26.09.13 12:12

Edhe pse jam kunder perdorimit te magjise se zeze ne cilat do rrethana qe mund te ndodhem, per vete nuk e di se cfare  mund  te beja, magjia i ka te dyja anet edhe pozitiven edhe negativen, dhe per vete sdi cfare te beje me kaq sa kam studiuar occultin me vjene per te vjelle me ato qe kam lexuar keto dite per  magjine me te ndaluar nga te tera, shkencen me te erret nga te gjitha ne faqen e dheut me vjen te vjelle se di se cfare njerezish mbane kjo toke, me ka shkatrruar edhe mua sistemin qe kam kaq vjet qe merrem me studimin e okultit.

Ka njerez qe spyesin per ligje dhe per pasoja dhe e perdorin magjin per eksperiment, kunder ketyre une jam kundra dhe per mua jane armiqte e mi kryesor dhe me keta nuk e di se kush i denon A ka Zot per keta ?

Per mua magjia eshte me e shenjta nga te tera, ajo eshte qendra ime e gravitetit por ka nje gje me te madhe dhe me te pamposhtur se vete ajo , kjo eshte shpirti njerezor dhe disa njerez mundohen te vrasin kete se pari, pastaj mer fund edhe vete magjia dhe gjithe spiritualiteti perfundon ne koshin e plerave.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ju lutem ēfare eshte ligji i trefishte?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi