Ngjarje qė mė ka ndodhur

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Jetmira prej 23.09.13 10:40

E di qe kjo qe do tregoj tani ndoshta nuk do ta besoni....

Kjo ngjarje me ka ndodhur ne Maj te ketij viti. Une jam studente dhe si e tilel kam qendruar ne konvikt. Ishte ora 8 e mengjesit dhe une gjendesha e shtrire ne krevat zgjuar. Nuk kisha mesim ate dite.

Dy nga shoqet e dhomes sapo dolen nga dera per te shkuar ne shkolle. Ne jemi 4 vajza ne dhome, shoqja tjeter ishte para pasqyres dhe po behej gati per te ikur por theksoj nuk e kisha pare se cfar rrobash kishte veshur se nuk ja vura re. Une qendroja shtrire kthyer perball me te. U ktheve nga ana tjeter per tu ngritur per te marr tel siper mbi raftin qe kemi mbi krevat te varur ne mur. Ne momentin qe zgjata doren ndjeva qe doren ma ulen me force, ne ato momente mu mbyllen syte dhe me kthyen me fytyre nga tavani .

Mendova per nje moment kur me zuri gjumi qe po shikoj enderr por jo, ne moment me shfaqet kjo shoqa me nje bluze Jeshile dhe xhisne me shfaqet para syve dhe me pas u be si hije dhe mu hodh siper duke me zene frymen. Ndjeja nje dore qe shtrengonte ne bark dhe nje tjeter me kishte kap doren. Doja te ngrihesha dhe nuk levizja dot po perpelitesha ne krevat, hapja gojen per te bertitur por nuk nxirrja dot ze.. Ne mendjen time kalova nje mendim duke thene - une nuk flas me per ju ( duke qene se me pelqente shume te degjoja gjera me shpirtra. dhe hije). . .

Hija qe ishte mbi mua sapo mendova ate mendim me shtrengoj me teper sikur donte te me thoshte qe jo ti fol per ne qe njerzit te besojne se ne jemi ketu. Perseri me mendjen time thashe -Un besoj tek juve.. Ne ato momente degjova nje ze qe me tha -Ashtu te lumte, dhe menjehere me leshoj dhe u ngrita me shpejtesi nga krevati duke pare te dal nga dritarja nje hije te zeze. Sapo u ngrita po dridhesha dhe nisa te qaj. Shoqa e kish pare te gjithe skenen dhe me thote - Cfare ke, pse qan, te pashe qe kishe hap gojen dhe levizje koken sikur po bertisje.

Por me e cuditshmja ishte se kur u ngrita dhe pashe kete shoqen kishte te njejtat rroba sic mu shfaq ne fillim ajo hija mua. Pra kishte marr pamjen e shoqes time ne fillim. Ne momentin kur pash shoqen time me ato rroba u tmerrova dhe me shume. Ne moment kam marr mamin ne tel dhe duke qare i tregova cme ndodhi. Qe nga ajo here nuk me eshte shfaqur me . Ju betohem ka qene mengjesi me i tmerrshem qe kam kaluar ndonjeher dhe ditet ne vazhdim kisha frike te rrija me vetem ne dhome..
avatar
Jetmira

624


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

https:/fb.com/filozofiaa

Mesazh  Crash prej 23.09.13 10:59

nuk po tham qė kjo qė po thua nuk ėshtė e vertet por mund tė kesh pasur paralizėn nė gjum shfaqen halucinacionet tė ndryshme, apo disa thon se edhe rrembime aliene shfaqen kshtu ne kur je ne shtrat ne gjum ne forma te ndryshme kjo ndodh tek femrat per shkak shumimin e tyre por nuk mund ta di sa eshte e vertet por ma merr mendja qe ajo e para eshte mese e sakt se edhe mua me ka ndodhur te me shfaqen njerz kshtu nuk mund te levizja te flisja kisha paralizen ne gjum, ajo mund ti ket ndodhur te gjithve
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Neutral prej 23.09.13 11:01

Edhe mua me ka ndodhur diqka e ngjashme disa e quajn ankthi disa thone se jane  krijesa te pa dukshme te liga
ta tregoj timen
isha ne gjume ora ishte 3 e nates mua me doli gjumi por jo krejt isha si ne enderr e degjova diken qe hyri te dera dhe hypi mbi mua me thoshte "A te thash te mos flesh"  dhe une papritur e thash nje fjale qe ma ka treguar gjyshja se nese te zen ankthi duhet te thuash "Eudhu bilahi mine shajtane rraxhim bismilahi rrahmani rrahim" edhe ajo u largua  
nuk munda ta preki ishte diqka shum e fuqishme
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  besnikpertan prej 23.09.13 11:11


Po ti moj katile ke dyshuar ndohere tek ajo shoqja jote sepse ajo ka mundur te hipnotizonte.
Neutral,Eudhu bilahi minesh shejtanirr rraxim dmth kerkoj mbrojtje dhe strehim tek zoti nga e keqja e shejtanit te mallkuar.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

21


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Niko_ prej 23.09.13 11:15

Ndoshta shoqja e dhomes ka dashur te t'heqi qafe per ndonje arsye, ose te jane bere fiksim keto gjera qe lexon lart, e poshte ne internet dhe nuk te hiqen nga mendja. Je studente dhe je shume e re per ta vrare mendjen per keto gjera. Mos i merr serjozisht se do te ike mendja. Argetohu dhe shijo rinine se nuk te vjen me kjo moshe.

Niko_

121


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Neutral prej 23.09.13 11:21

besnikpertan shkruajti:
Po ti moj katile ke dyshuar ndohere tek ajo shoqja jote sepse ajo ka mundur te hipnotizonte.
Neutral,Eudhu bilahi minesh shejtanirr rraxim dmth kerkoj mbrojtje dhe strehim tek zoti nga e keqja e shejtanit te mallkuar.
e di i nderuar
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

E cuditshme!

Mesazh  ivanrosaku prej 23.09.13 11:38

Neutral shkruajti:Edhe mua me ka ndodhur diqka e ngjashme disa e quajn ankthi disa thone se jane  krijesa te pa dukshme te liga
ta tregoj timen
isha ne gjume ora ishte 3 e nates mua me doli gjumi por jo krejt isha si ne enderr e degjova diken qe hyri te dera dhe hypi mbi mua me thoshte "A te thash te mos flesh"  dhe une papritur e thash nje fjale qe ma ka treguar gjyshja se nese te zen ankthi duhet te thuash "Eudhu bilahi mine shajtane rraxhim bismilahi rrahmani rrahim" edhe ajo u largua  
nuk munda ta preki ishte diqka shum e fuqishme
Edhe mua me ka ndodhur dicka e tille. Isha nje gjume dhe po shifja ne enderr sikur ishte nxirre koha me re te zeza ster dhe pa pritur nga kto re del nje rrufe e fuqishme dhe se bashku me bubullimen e saj te fuqishme u degjua nje e qeshur djallezore e fuqishme me  ze te trashe!

Hapa syte menjehere, nga dritarja kishin hyre rrezet e diellit, por mundohem te leviz nuk levizja dot, sikir me kishte zene ngerci te gjithe trupin, vetem koken mund te levizja se as per te bertitur nuk mund te bertisja, u perpoqa te fishkedheja po hic sikur me kishte ikur zeri ,sa per nje moment mendova  se me kishte ardhur fundi  dhe vetem po peshperisja... atehere peshperita " Eudhu bilhali minesh shejtanir raxhim" dicka qe e kam lexuar  ne Kuran dhe cuditerisht u lirova sapo mbylla syt me mendimin se po vdisja...
avatar
ivanrosaku

Sikur Drita te perhapej me shpejtesine e erresires...

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Supersticione te femijeris

Mesazh  donald1998 prej 26.09.13 12:24

Kur isha i vogel me pelqente te rrija deri von naten zgjuar dhe te shikoja televizor .Me kujtohet qe prindrit per te me trembur me thoshin se nese e hap televizorin ne 4:44 dicka do te te rrembeje ne ersire .Nje nate fleta nga kushuriri im i cili jetonte disa metra larg shpis time ...........Papritur naten me del gjumi dhe shikoj kushuririn i cili qendronte me telekomanden e televizorit n dore ne oren 4:44 dhe disa sy te medhenj te kuq qe qendronin pran kushuririt tim ....qe pas asaj dite ai nuk esht me i njejti njeri ........gjithsesi shkoj ta takoj ate ne dhomen e tij nr 46 ...........ne cmendine
Gjithashu kur isha i vogel me thoshin se po te vendosesh syzet e nje njeriu te dashur qe ka vdekur mund te shikosh vdekjen e tij ..........nje nate ne sirtar gjeta syzet e mamas time ne nje sitar dhe i vendosa........qe nga ajo nate nuk i besova me babait tim
avatar
donald1998

Kur linde njerzit rreth teje qeshnin nderkoh qe ti qaje , jetoje jeten ne menyre qe kur te vdesesh te jesh i vetmi qe qesh nderkoh qe e gjithe bota qan .

1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  syri i art prej 26.09.13 14:23

ke pranuar sugjestionin qe te esht dhen,dhe nderdija ta percjell ate me saktesi,prinderit ne emer te edukates,shum here i kan len femijeve pasoja,qe edhe kur jan rritur,i kan vuajtur,duke i frigu ne menyra te ndryshme,duke menduar se po veprojn drejt,qe te jen te degjueshem,apo te mir siq ata e kan vleresuar...prandaj ne duhet te kemi kujdes se qfar flasim,qfar bejm e sidomos para femijeve,sepse femijet i marin te gjitha ashtu siq i shohin...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Muneer prej 26.09.13 15:35

Te njejten gje afersisht me ka ndodhur dhe mua para shume kohesh ne gjume. Nje re e zeze, si hije si gjarper me rrethoi dhe kerkoi te me mbyste, por ne ate moment them 'lailaheinallah' dhe ajo u largua..
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  aqua prej 26.09.13 15:41

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Te njejten gje afersisht me ka ndodhur dhe mua para shume kohesh ne gjume. Nje re e zeze, si hije si gjarper me rrethoi dhe kerkoi te me mbyste, por ne ate moment them 'lailaheinallah' dhe ajo u largua..
mir qe te ndodh prap thjesht mos ja ke friken,smundet tet bej gje,vetem kur friksohesh mund tet bej dem,pasiqe nga frika madhe mund edhe te vdesesh.
avatar
aqua

The way we trawel

174


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Muneer prej 26.09.13 16:00

Dedolo shkruajti:mir qe te ndodh prap thjesht mos ja ke friken,smundet tet bej gje,vetem kur friksohesh mund tet bej dem,pasiqe nga frika madhe mund edhe te vdesesh.
Ka qene enderr.. :))
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  aqua prej 26.09.13 16:09

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:Ka qene enderr.. :))
njejt.
avatar
aqua

The way we trawel

174


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  capitalzero prej 26.09.13 21:26

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
Dedolo shkruajti:mir qe te ndodh prap thjesht mos ja ke friken,smundet tet bej gje,vetem kur friksohesh mund tet bej dem,pasiqe nga frika madhe mund edhe te vdesesh.
Ka qene enderr.. :))
po mir e ke se nese friksohesh eshte me keq,se ajo qenie ka ardhur me qellim per te friksuar,ushqimi i saj eshte frika jote.
avatar
capitalzero

Un jam ai qe nese bie poshte des plotsisht por perseri kthehem ku kam qene aty,pergjimone do te jem prezent.

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Ngjarje qė mė ka ndodhur

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi