Nė njėrin sy Kosovėn nė tjetrin Shqiponjėn

Shko poshtė

Nė njėrin sy Kosovėn nė tjetrin Shqiponjėn

Mesazh  Berti69 prej 22.09.13 11:30

Nė njėrin sy Kosovėn nė tjetrin ShqiponjėnValerian Osmani nga Fushė Kosova, ėshtė njė fėmijė jashtėzakonisht i veēantė.Nė fakt atij kėtė epitet ja japin dy sytė e tij. Nė syrin e tij tė djathtė ka njė hijezim qė ngjan me hartėn e Kosovėn, ndėrsa nė tė majtin njė hijezim qė ngjante me shqiponjėn dy krenare, shkruan reporteri.net

Valeriani bashkė me prindėrit e tij jeton nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Prindėrit e tij, fillimisht e kishin vėrejtur vetėm hartėn e Kosovės, por mė pas edhe shqiponjėn, duke ngelur tė befasuar me kėtė dhuratė tė jashtėzakonshme qė Zoti ia kishte dhėnė djalit tė tyre, aq mė tepėr pėr ta, tė cilėt si mėrgimtarė, qė kanė vazhdimisht mallin pėr atdheun. “Kur e kem vrejtė, na ėshtė duk diēka shumė interesante. Nuk dinim as ta pėrshkruanim. U tregonim njerėzve, por nuk na besonin”, thotė nėna e Valerianit, nė njė intervistė pėr Klan Kosova.

Mbase kjo mund tė ketė njė simbolikė, pasi familja e dajave tė Valerianit, ka prejardhje nga Shqipėria.

“Mu edhe nėse mė ofrohet qė tė shkojė nė pushim nė ndonjė vend qė vlerėsohet mė i bukuri i botės, unė nuk e ndėrroj me Shqipėrinė”, thotė nėna e Valerianit.

avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė njėrin sy Kosovėn nė tjetrin Shqiponjėn

Mesazh  Muneer prej 22.09.13 18:21

Wooow Ky paska dhe sy te bukur. Na nderoi. :-)
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi