Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Tanki prej 22.09.13 0:46

Rastesisht duke Shfletuar ne YOUTUBE hasa ne kete Video por sa mund te jet e Vertet :

avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Anon prej 22.09.13 3:30

Nuk eshte alien po reptilian,nje specie toksoresh qe gjithmone kane qene prezent por ne menyre te fshehur nga publiku!
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Tanki prej 22.09.13 6:01

Benxhamin. shkruajti:Nuk eshte alien po reptilian,nje specie toksoresh qe gjithmone kane qene prezent por ne menyre te fshehur nga publiku!
Ju faleminderit per Informimin ! Kam ndegjuar edhe per ate lloj specie e cila ma merr mendja se me shum shfaqet ne Filmat e Hollywoodit , por ne kete Video flitet se eshte Alien ?

Gjithsesi nese mund te me tregoni se ku mund te gjej te dhena per kete rrac , pasi qe kam ndegjuar edhe me herret qe egzistojne por nuk kam qen shum i perkushtuar rreth tyre .
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Anon prej 22.09.13 14:44

1: Grit. Nga ky lloj ka disa nėnlloje. Gjitha tentojnė tė shfaqen nė ngjyrė gri dhe pėr kėtė arsye janė tė referuar si \"gri.\"

LLOJI GRI A: Ky ėshtė lloji mė i zakonshėm qė na referohen si gri. Gjithashtu i njohur si Zeta Reticuli nga sistemi yllit Zeta Reticulan (ylli Bernard) zona fqinje e Orionit.

Ata funksionojnė nė njė mėnyrė qė ėshtė me sa duket ushtarake nė natyrė me njė ngurtėsi tė pėrcaktuar nga struktura shoqėrore qė mban shkenca dhe \"botė pushtues\" pėr me qen levizesit kryesor. Ata janė zakonisht rreth 1.37 metra tė gjatė me krerė tė mėdhenj dhe sy me njė mbeshtjelles tė zi. Ata kanė kufizuar tiparet e fytyrės, gojėn si vrimė dhe pa hundė. Ata kanė evoluar mė tej nevojėn pėr sisteme riprodhuese apo sistemeve qė ndihmon tretjen e ushqimit dhe tė riprodhimit nga klonimi. Gjenetika e tyre ėshtė bazuar pjesėrisht nė gjenetikė insektesh.

Shkena e tyre kryesisht merret me studimin e formave tė tjera tė jetės dhe inxhinieri gjenetike. Ata me sa duket janė pjesė e njė loje nė ndryshimin e gjenetikes sė njeriut gjatė mijėra vjete. Duket se ata ndoshta janė ne njė garė duke u pėrpjekur tė kalojnė nė race me njerėzit nė mėnyrė qė tė krijojė njė \"pėrzierje\" qė do tė jetė mė e mirė se kushdo. (Unė kam lexuar se ata janė njė specie nė shfarosje, se kanė klonuar aq shumė sa qė tani, me ēdo klonim tė njėpasnjėshėm, specieve u rriten dobėsit. Ata janė duke u pėrpjekur qė tė injektojn jetė tė re nė llojet e tyre, duke krijuar race tė pėrzier.)

Duket tė jenė dy klasa kryesore sociale. Njėra ėshtė shumė grabitqar dhe ėshtė mė e vrazhdė. Tė ashpėr dhe tė hapur. Tjetra ėshtė mė shumė si tė butė mė tė rafinuar dhe tė aftė pėr njė sjellje mė praktike ndaj njerėzve, dhe preferojnė tė pėrdorin mė shumė \"sjelljen diplomatike\" pėr tė fituar kontrollin mbi njerėzit. Ky lloj i Grive ėshtė ai qė unė besoj ėshtė duke u referuar si klasė \"portokalli\" i Grive.

Ata duken tė jenė emocionuar (nga standardet e njeriut) dhe pėr kėtė arsye janė parė si mizor nė trajtimet e tyre ndaj qenieve njerėzore. Ata janė nė gjendje tė marrin jetėn e njeriut, pa asnjė lidhje pėr atė individ. Ata me sa duket mund tė pėrdorin substanca tė caktuara tė trupit tė njeriut pėr ushqim e tyre dhe pėr kėtė arsye duken si mishngrėnės nė lidhje me njerėzit. (Gjithashtu kam lexuar se ata nxjerrin lėng nga disa pjesė tė trurit tė njeriut gjatė pėrgjigjeve intensive emocionale [frikė] dhe janė nė gjendje ta pėrdorin atė si njė droge rekreative.)

Ėshtė tė kuptuarit tim se kėta grit janė aktualisht shėrbėtorė tė vėrtetė tė njė race mjeshtėrash tė llojit reptilian (zvarranik) dhe janė duke u pėrpjekur tė pėrgatitin tokėn pėr ardhjen e tyre duke fituar kontrollin mbi tokė nėpėrmjet shumė mjeteve. Ata kanė tendencė pėr tė shijuar ndjenjėn e lirisė qė janė nė tokė, larg prej zotėrinjve tė tyre dhe do tė dėshirojnė ndihmė nga ana e njerėzve nė konfrontime me reptilianet... e cila duket tė jetė njė konsideratė pėr tė ardhmen e afėrt.

Kėto grit kanė bazat e tyre mė tė njohura nė New Mexico dhe Nevada por janė tė njohur gjithashtu se kan baza nė shumė vende tė botės.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Tanki prej 22.09.13 18:51

Benxhamin. shkruajti:1: Grit. Nga ky lloj ka disa nėnlloje. Gjitha tentojnė tė shfaqen nė ngjyrė gri dhe pėr kėtė arsye janė tė referuar si \"gri.\"

LLOJI GRI A: Ky ėshtė lloji mė i zakonshėm qė na referohen si gri. Gjithashtu i njohur si Zeta Reticuli nga sistemi yllit Zeta Reticulan (ylli Bernard) zona fqinje e Orionit.

Ata funksionojnė nė njė mėnyrė qė ėshtė me sa duket ushtarake nė natyrė me njė ngurtėsi tė pėrcaktuar nga struktura shoqėrore qė mban shkenca dhe \"botė pushtues\" pėr me qen levizesit kryesor. Ata janė zakonisht rreth 1.37 metra tė gjatė me krerė tė mėdhenj dhe sy me njė mbeshtjelles tė zi. Ata kanė kufizuar tiparet e fytyrės, gojėn si vrimė dhe pa hundė. Ata kanė evoluar mė tej nevojėn pėr sisteme riprodhuese apo sistemeve qė ndihmon tretjen e ushqimit dhe tė riprodhimit nga klonimi. Gjenetika e tyre ėshtė bazuar pjesėrisht nė gjenetikė insektesh.

Shkena e tyre kryesisht merret me studimin e formave tė tjera tė jetės dhe inxhinieri gjenetike. Ata me sa duket janė pjesė e njė loje nė ndryshimin e gjenetikes sė njeriut gjatė mijėra vjete. Duket se ata ndoshta janė ne njė garė duke u pėrpjekur tė kalojnė nė race me njerėzit nė mėnyrė qė tė krijojė njė \"pėrzierje\" qė do tė jetė mė e mirė se kushdo. (Unė kam lexuar se ata janė njė specie nė shfarosje, se kanė klonuar aq shumė sa qė tani, me ēdo klonim tė njėpasnjėshėm, specieve u rriten dobėsit. Ata janė duke u pėrpjekur qė tė injektojn jetė tė re nė llojet e tyre, duke krijuar race tė pėrzier.)

Duket tė jenė dy klasa kryesore sociale. Njėra ėshtė shumė grabitqar dhe ėshtė mė e vrazhdė. Tė ashpėr dhe tė hapur. Tjetra ėshtė mė shumė si tė butė mė tė rafinuar dhe tė aftė pėr njė sjellje mė praktike ndaj njerėzve, dhe preferojnė tė pėrdorin mė shumė \"sjelljen diplomatike\" pėr tė fituar kontrollin mbi njerėzit. Ky lloj i Grive ėshtė ai qė unė besoj ėshtė duke u referuar si klasė \"portokalli\" i Grive.

Ata duken tė jenė emocionuar (nga standardet e njeriut) dhe pėr kėtė arsye janė parė si mizor nė trajtimet e tyre ndaj qenieve njerėzore. Ata janė nė gjendje tė marrin jetėn e njeriut, pa asnjė lidhje pėr atė individ. Ata me sa duket mund tė pėrdorin substanca tė caktuara tė trupit tė njeriut pėr ushqim e tyre dhe pėr kėtė arsye duken si mishngrėnės nė lidhje me njerėzit. (Gjithashtu kam lexuar se ata nxjerrin lėng nga disa pjesė tė trurit tė njeriut gjatė pėrgjigjeve intensive emocionale [frikė] dhe janė nė gjendje ta pėrdorin atė si njė droge rekreative.)

Ėshtė tė kuptuarit tim se kėta grit janė aktualisht shėrbėtorė tė vėrtetė tė njė race mjeshtėrash tė llojit reptilian (zvarranik) dhe janė duke u pėrpjekur tė pėrgatitin tokėn pėr ardhjen e tyre duke fituar kontrollin mbi tokė nėpėrmjet shumė mjeteve. Ata kanė tendencė pėr tė shijuar ndjenjėn e lirisė qė janė nė tokė, larg prej zotėrinjve tė tyre dhe do tė dėshirojnė ndihmė nga ana e njerėzve nė konfrontime me reptilianet... e cila duket tė jetė njė konsideratė pėr tė ardhmen e afėrt.

Kėto grit kanė bazat e tyre mė tė njohura nė New Mexico dhe Nevada por janė tė njohur gjithashtu se kan baza nė shumė vende tė botės.
Faleminderit per paraqitjen e informacioneve per kete lloj specie por a mund te ma tregoni WEB SITEN nga e cila e shkeputet kete shpjegim ! Pasi qe dua te jem i informuar per kete specie qe nga fillimi.
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Anon prej 22.09.13 22:51

avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

374


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Muneer prej 22.09.13 23:05

Sbesoj, keto jane thjesht lajme per te shperndare konfuzion
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

338


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Tanki prej 23.09.13 2:21

Benxhamin. shkruajti:Patjeter qe po,ja ky eshte linku !

http://www.explorerunivers.com/t2385-racat-jashtetokesore?highlight=racat
Ju Faleminderit
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Crash prej 23.09.13 2:24

Bota nuk qeveriset nga keta figura publike, ajo qeveriset nga grupet e fshehta edhe kush e di se kush jane ata.
avatar
Crash

Mos dorėzimi eshte arritja drejt qellimit88


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  aqua prej 23.09.13 14:33

Crash shkruajti:Bota nuk qeveriset nga keta figura publike, ajo qeveriset nga grupet e fshehta edhe kush e di se kush jane ata.
pikerisht,ata nuk do i njihni kurr.
dhe sa per ket truprojen aty tek videoja them se paraja e ben njeriun te duket me i veqant se nje alien.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.173


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Truprojat e Presidentit Obama 'ALIEN' ?

Mesazh  Tanki prej 23.09.13 19:25

Dedolo shkruajti:pikerisht,ata nuk do i njihni kurr.
dhe sa per ket truprojen aty tek videoja them se paraja e ben njeriun te duket me  i veqant se nje alien.
E vertet pajtohem deri diku me ju i Nderuari Dedolo
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi