Liri, Barazi dhe Vellezeri

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Tanki prej 21.09.13 5:52

Me kete thenje te vjeter sa vet njerezimi dhe ndergjegjia njerezore dua qe te ju a bej te qarte te gjithe antareve te shum'llojshem te ketij forumi se : IDET , BOT'KUPTIMET dhe KONCEPTET e tyre ti paraqesin ne menyre sa me te hapur dhe miqesore. Natyrisht qe pa Paragjykime , Injorime e Ofendime !

Nuk ka rendesi : Kombesia , Raca , Religjioni , Ideologjia apo Pikepamja pasi qe secila nga ato qe ne deri me sot njohim ka nga nje fryt e me teper.

Deshiroj te jemi sa me te sinqert, serioz, te matur dhe te afert ndaj njeri tjetrit andaj preferoj qe te mos krijojme rryma armiqesore. Ēdo fjale Fyese (Koment) mbart nga nje peshe te saj prandaj ata qe jane ndier te Ofenduar le te mundohen qe Ofenduesit te ja kthejne ate me nje Dhurate e jo te jene pre e Ofendimit te tij dhe te sillen me po te njejten Agresivitet.

Le te sundoj Liria e te Shprehurit dhe Secilit Antare le ti mundesohet dhe ti jepet hapesira qe ta krijoj nje Teme sipas Koncepteve te tij pa i ju Kunderven, Gjykuar ose Menjanuar me nje Arrogance te tej'sekajshme ..... kush eshte i te nje mendimi ?

Ju Faleminderit
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  besnikpertan prej 21.09.13 8:32

Ne dim duam dhe per pak s'ja dalim
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

tanki me pelqen kjo ide e juaja

Mesazh  syri i art prej 21.09.13 9:20

me deshir jam antaresu ne ket faqe,sepse ka material te bolshem per ate qe e deshiroj...po vendi i diskutimeve me pelqen edhe ma shum...po aq shum po ka fyerje qe me te vertet,po e humbi interesimin gati krejt,per me u kyq neper debate,per tema te ndryshm,nganjehere me duket se mos jam ne ndonje,forum fetar,ku njera fe shan tjetren,qe nuk me pelqen aspak...mendimin ndryshe e respektoj shum,por jo per ta kundershtuar me sharje e fyerje,nga qeshtje te pergjithshme ne ate personale...ose ndoshta futen njerez te porositur vetem per ta shkaterruar debatin e mirefillt...e zgjata pak ndoshta,se kam zakon,po me pelqen me diskutu ne kete forum,sepse ka per qka te diskutohet...ju faleminderit,ju pershendes te gjitheve...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

256


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  besnikpertan prej 21.09.13 10:02

Po edhe un jam i te njejtit mendim,edhe pse ka ktu shume qe nuk pajtohen,se pari t'shqiprise gjithe kosovaret i nenvlesojn nuk di pse ndoshta per shkak gjuhes se folur,por ata duhet te dine se ne jemi me larg se ata me dije.
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Albi4all prej 21.09.13 11:24

e pamundur kjo , ne jet ka shum mendje te ndryshme te cilat kan nje qellim , qe te ken nje njete me te mir dhe te menqurit sigurish se do jetojn ne krah te budallenjeve
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

177


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  aqua prej 21.09.13 11:31

Albi4all shkruajti:e pamundur kjo , ne jet ka shum mendje te ndryshme te cilat kan nje qellim , qe te ken nje njete me te mir dhe te menqurit sigurish se do jetojn ne krah te budallenjeve
eshte e mundur, ka te drejt zotri Tanki12 pasiqe kishte fjalen per anetaret e ketij forumi,dhe e quaj tem bash me mend.
avatar
aqua

;.

jxs JX&

jxth
JXAM
JXYA
JXVET

.230


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Tanki prej 21.09.13 20:27

Albi4all shkruajti:e pamundur kjo , ne jet ka shum mendje te ndryshme te cilat kan nje qellim , qe te ken nje njete me te mir dhe te menqurit sigurish se do jetojn ne krah te budallenjeve
Nuk thash qe te gjith ta ken nje Mendim apo Opinion por me pak fjal deshiroja qe te ju sqaroja se se ky nuk eshte nje Forum i Garave ku secili te mundohet ti ja kaloj njeri tjetrit vetem per pun inati e as te mos promovohen armiqesi.

Ketu secili&secila ka te drejt ta parajshtroj nje tem sipas autorit dhe atij te mos i cenohet e drejta se ''pse'' e postoi ate tem qfardo'qoft ajo !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Anon prej 21.09.13 20:48

Ne jemi ketu te mesojm nga te tjeret dhe te paraqesim idete tona !
Ka te drejte ai qe ka dhene kte keshille te vlefshme per te gjithe ne.
avatar
Anon

Even the most expensive clock still shows sixty minutes in every hour. - yidish proverbs

425


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Toto Bota prej 22.09.13 6:34

Ne kete forum ka shume tema interesante per te gjith llojet e personaliteteve,keshtu qe nuk ja vlen te hargjojme kohen duke ofenduar,genjyer,apo thjesht per hapur debate pa vlere... Ja vlen qe te marrim sa me shume njohuri nga forumi dhe te gjith nga njeri tjetri, por duke i seleksionuar me kujdes sepse pervec informacioneve qe kan shume vlera dhe jane interesante,mund te kete dhe informacione te cilat skan vlere,( koha eshte e arte dhe duhet te dim ta ndajme te miren nga e keqja)... HARMONI & PAQE
avatar
Toto Bota

15


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Tanki prej 23.09.13 3:22

besnikpertan shkruajti:Po edhe un jam i te njejtit mendim,edhe pse ka ktu shume qe nuk pajtohen,se pari t'shqiprise gjithe kosovaret i nenvlesojn nuk di pse ndoshta per shkak gjuhes se folur,por ata duhet te dine se ne jemi me larg se ata me dije.
Komentet qe permbajn nje lloj urrejtje te till, shum shpejt nuk do te ken vend ne kete Forum !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Muneer prej 23.09.13 7:35

Tanki12 shkruajti:
Komentet qe permbajn nje lloj urrejtje te till, shum shpejt nuk do te ken vend ne kete Forum !
Nuk eksistojne sharje vetem per faktin se dikush eshte Shqipetar apo Kosovar. Une kam shume shoke Kosovare apo Shqipetare me te cilet komunikoj, flas me to dhe ja kalojme me se miri. Mqs fyerjet jane te ndaluara ne kete forum cdo lloj komenti me nje sulm te tille do te fshihet.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

468


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  Tanki prej 23.09.13 9:13

Psiko-Parapsikologjia shkruajti:
Nuk eksistojne sharje vetem per faktin se dikush eshte Shqipetar apo Kosovar. Une kam shume shoke Kosovare apo Shqipetare me te cilet komunikoj, flas me to dhe ja kalojme me se miri. Mqs fyerjet jane te ndaluara ne kete forum cdo lloj komenti me nje sulm te tille do te fshihet.
Pajtohem me ju por mos mu drejto mua , drejtohu atyre qe Ofendojne !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

235


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Liri, Barazi dhe Vellezeri

Mesazh  besnikpertan prej 23.09.13 11:00

Tanki12 shkruajti:
Pajtohem me ju por mos mu drejto mua , drejtohu atyre qe Ofendojne !
jo breh une se pata qellim fyrje ketu, un vetem tregova per shqiptaret e shqiperise te cilet i ofendojne shpesh kosovaret, gje qe eshte e vertete, nuk po them per ju por per disa tjere, por nese ata fyejne atehere edhe ne fyejme dmth fyerja lahet me fyerje,
avatar
besnikpertan

Te gjithe kuptojn por nuk e kuptojn si e kuptojn.

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi