Meteoriti i Ēeljabinskut, objekt kulti

Shko poshtė

Meteoriti i Ēeljabinskut, objekt kulti

Mesazh  Luli prej 17.09.13 15:46

Meteoriti i Ēeljabinskut, objekt kultiNė qarkun e Ēeljabinskut ka lindur njė lėvizje e re fetare - ajo e adhuruesve tė meteoritit, i cili ra nė liqenin e Ēebarkulit.

Besimtarėt e fesė sė re besojnė se meteoriti nuk ėshtė vetėm njė gur i rėnė nga qielli, por njė pllakė, nė tė cilėn pershkruhet struktura e Universit dhe qė mund tė shkaktojė apokalipsin.

Pėr ta shmangur kėtė, besimtarėt, tė cilėt janė rreth 50 persona, kėrkojnė qė meteoriti t'u jepet atyre. Sipas planit, guri do tė vendoset nė themelet e tempullit tė tyre.

Qėllimet e besimtarėve janė mjaft serioze. Ata tashmė po pėrgatisin dokumentet pėr t'u bėrė njė organizatė fetare zyrtare dhe pastaj do tė fillojnė ndėrtimin e tempullit, projekti i tė cilit ėshtė gati.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi