Praktikė - Zgjimi i Kundalinit

Shko poshtė

Praktikė - Zgjimi i Kundalinit

Mesazh  Neo prej 10.09.13 20:15

Pėrjetimi i Vetė-Realizimit

Gjeni njė vend tė qetė, tė pastėr dhe tė kėndshėm pėr t’a bėrė kėtė pėrvojė.

Vendosni njė foto tė Shri Mataji (e cila pėrdoret si njė mbėshtetje vibrimi),  pėrballė  jush nė njė tavolinė (foto mundėson tė kanalizohet energjia duke aktivizuar zgjimin e  Kundalinit).Ndizni njė qiri pėrballė fotogafisė. Kjo do tė mundėsojė qė tė digjen tė gjitha format e negativitetit gjatė pėrvojės suaj dhe pastaj nė meditime tuaja.

Uluni i qetė nė njė karrige pėrballė fotografisė sė Shri Mataji.

Hiqni kėpucėt tuaja qė tė keni kontakt mė tė mirė me tokėn.

 Lexoni njė herė tė gjithė procedurėn, qė tė njiheni nga afėr me tė.

Pastaj bėjeni kėtė me njė dėshirė tė sinqertė nė ēdo etapė (Ju mund tė mbani dokumentin para jush pėr tė ndjekur hapat).

Nga sinqeriteti dhe dėshira juaj e pastėr varet intensiteti i eksperiencės.

Ėshtė e rėndėsishme, megjithatė, tė rrini tė relaksuar dhe pa pritje, vetėm duke observuar nė brendėsi.


Ushtrim pėr tė pėrjetuar zgjimin e Kundalinit
1) Dorėn e majtė gjithmonė nė drejtim tė fotos se Shri Mataji dhe dorėn e djathtė nė zemėr: 3x
" Shri Mataji, a jam unė shpirt? "2) Dora e djathtė nė pjesėn sipėr barkut : 3x "Shri Mataji, a jam unė zoti i vetėvetes? "3) Dora e djathtė mbi pjesėn e poshtme tė barkut : 6x "Shri Mataji, ju lutem mė jepni njohurinė e pastėr"4) Dora e djathtė nė pjesėn sipėr barkut : 10x "Shri Mataji, a jam unė zoti i  vetėvetes? "5)Dora e djathtė nė zemėr: 12x "Shri Mataji, a jam unė shpirt? "6) Dora e djathtė mes shpatullės dhe qafės: 16x "Shri Mataji, unė nuk jam fajtor aspak."7) Dora e djathtė nė ballė: numri i pėrsėritjes aq sa ju doni, por me zemėr :"Shri Mataji, unė i fali tė gjithė nė kėtė mėnyrė edhe veten time"Dora e djathtė nė pjesėn e prapme tė kokės suaj 1x: "O Zoti i Plotfuqishėm, mė fal mua gabimet qė mund t’i kem bėrė, me apo pa vetėdije. ".9) Vendosni pėllėmbėn e djathtė sipėr ballit, duke u kujdesur mirė qė gishtat t’i bėjnė masazh lėkurės sė kokės nė drejtim tė akrepave tė orės: 7x "Shri Mataji, mė jepni vetė-realizimin, ju lutem".

Pas pėrvojės  ju vendosni dorėn e djathtė rreth 5-15 centimetra  mbi kokėn tuaj dhe tė ndjeni nėsee pėrceptoni njė frymė tė lehtė dhe tė ftohtė qė del nga fontanella e juaj. Kjo frymė ose vibracion i ftohtė mund tė ndihet  edhe nė duart tuaja. Kjo tregon se Kundalini ėshtė zgjuar dhe ju keni arritur Vetė-Realizimin .

Kjo mund tė ketė njė ndjesi nxehtėsie nė fillim por kjo thjesht do tė thotė se Kundalini pastron disa nga qendrat e energjisė qė janė tė bllokuara.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi