Misteri mė i madh i botės

Shko poshtė

Misteri mė i madh i botės

Mesazh  Odin prej 28.08.13 22:47

Misteri mė i madh i botės nė NepalNepali fsheh misterin mė tė madh arkeologjik tė botės.

Nė Himalaje janė parė disa shpella nė lartėsi 168 metra lartėsi, tė bėra padyshim nga dora e njeriut. Vrimat datojnė qė prej 10 mijė vjet pėrpara dhe ajo dhe ajo ēfarė i habit arkeologėt ėshtė se si ėshtė e mundur qė ndėrtohen nė lartėsi kaq tė mėdha.

/National Geographic/

avatar
Odin

527


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi