Ringjallet pas 45 minutash

Shko poshtė

Ringjallet pas 45 minutash

Mesazh  Berti69 prej 24.08.13 14:57

Ringjallet pas 45 minutashNjė burrė i cili ishte deklaruar i vdekur, pasi zemra e tij pushoi ėshtė ringjallur papritur duke lėnė tė habitur tė gjithė mjekėt tė cilėt nuk po arrinin dot tė jepnin shpjegim pėr atė qė kishte ndodhur. Zemra e tij rifilloi tė rrihte pas 45 minutave.

Infermierėt po pėrgatisnin trupin e vdekur tė mekanikut Tony Yahle (foto), pėr t’ia dorėzuar familjarėve kur 37 vjeēari nga West Carrollton nė Ohajo, ka filluar tė jepte sėrisht shenja jete.

Doktorėt u shprehėn se, nė 20 vitet e fundit nuk kishin hasur kurrė me njė rast tė tillė dhe ishin shumė tė habitur nga ky fakt.

`Nuk kam parė kurrė njė njeri tė deklarohet i vdekur dhe mė pas tė ringjallet` - u shpreh kardiologu dr. Raja Nazir, nė njė intervistė pėr Dayton Daily News.

37 vjeēari thotė se ėshtė njė mrekulli nga Zoti dhe se mjekėt nuk arrinin tė gjenin asnjė problem nė zemrėn e tij, por kishin vėnė re vetėm njė infeksion viral.

I biri i Yahle, 18 vjeēari Lawrence Yahle, tha se kishte folur me tė atin pėrpara se nė dhomė tė hynin familjarėt e tjerė dhe i kishte thėnė tė atit: "Baba, ti nuk duhet tė vdesėsh sot".

Pasi kishte qėndruar pėr disa sekonda pranė tė atit tė vdekur, pėrpara se tė largohej, i kishte dėgjuar sėrish rrahjet e zemrės.
avatar
Berti69

"Si ėshtė lartė, ashtu ėshtė edhe poshtė, e si ėshtė poshtė, ashtu ėshtė edhe lart"


434


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi