Njeriu-Hardhucė

Shko poshtė

Njeriu-Hardhucė

Mesazh  Luli prej 19.08.13 22:17

Shfaqet Njeriu-Hardhucė

Pas njė “mungese” 23-vjeēare, “njeriu-hardhucė”, rishfaqet pėrsėri nė territorin amerikan, sipas… kanalit televiziv “Channel 19” tė Karolinės sė Jugut, hardhuca legjendare, e njėjtė me mitin e Njeriut Kėmbėmadh, nė versionin e njė zvarraniku, dori njė “shėtitje” natėn e 4 shkurtit!Tė shumėt ishin dhe dėshmitarėt ku shtėpitė e tyre ndodhen nė linjė tė drejtė pranė njė rruge qendrore tė njė province, qė deklaruan nė kanalin televiziv “Channel 19” se natėn e 4 shkurtit dėgjuan zhurmė tė ēuditshme, tė cilėn nuk e kishin dėgjuar kurrė mė parė.

Kur ata dalėn jashtė pėr tė parė se ē’po ndodhte, vunė re se tė gjitha parakolpet e makinave tė tyre ishin dėmtuar.

Gjithashtu, vunė re mbi parakolpet e makinave dhe mbi disa skafano makinash qė kishte shenja tė mėdha gishtash, ējerrje thonjsh tė mėdhenj, tė cilėt nuk mund t’iu atribuohen asnjė lloj kafsheje tė njohur deri mė sot. Por, ku historia mori seriozitetin e duhur, banorėt e denoncuan atė nė polici, ndėrkohė qė befasia erdhi nga vetė oficerėt e postės sė policisė, tė cilėt menjėherė u kthyen shumė vite pas nė kohė duke rikujtuar dhe duke nxjerrė nga arkivi njė histori tė ngjashme qė rezultoi e njėjtė.

Kur oficerėt e policisė analizuan dėshmitė e dėshmitarėve tė 4 shkurtit me ato tė viteve mė parė, tė befasuar vėrtetuan se ato ngjajnė shumė me njėra-tjetrėn. Pra, sipas oficerėve, kemi tė bėjmė me njė qenie midis njeriut dhe hardhucės.

Dėshmitarėt bėjnė fjalė pėr njė qenie tė mistershme, e cila ėshtė mė shumė se 2 metra e lartė, me sy tė kuq dhe me tre thonj tė mėdhenj nė vend tė gishtave. Gjithmonė, sipas kanalit televizivė “Channel 19”, shfaqjet e kėsaj qenie misterioze kufizohen vetėm nė dy raste dhe i pėrkasin rajonit tė Karolinės sė Jugut.

Ndėrkohė shumė me interes pritet dhe ekspozimi i kėsaj historie tė ēuditshme, si dhe nėse ajo do tė mund tė arrijė tė fitojė famėn e historisė rivale shumė tė famshme tė Njeriut Kėmbėmadh.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi