Yoga

Shko poshtė

Yoga

Mesazh  Zattoo prej 19.08.13 10:03

Yoga

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yoga

Mesazh  Zattoo prej 23.05.14 23:26

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

yoga

Mesazh  Fjori prej 27.05.14 14:37

Eshte mjeshter i vertete,i njoh keta persona dhe mund te them se jane magnet.
Shume palestra jane hapur kohet e fundit per yogen,por s'kane te bejne me ate qe ne te vertete eshte yoga.Jane thjesht biznese gjimnastike,por ky mjeshter ne qendren e tij te meditimit po kryen nje mision shume fisnik,ate te transformimit te njeriut te zakonshem ne njeri me te vetedijshem.
Gjithashu e rendesishme eshte se ai po krijon ne vendin tone nje tradite te mirefillte ne kete drejtim:rritjen spirituale,se ne fund te fundit nje mjeshter ndryshon nga nje mesues vetem nga ky fakt:mesuesi thjesht i meson te tjereve dijet qe ka marre ;ndersa nje mjeshter i trasmeton nxenesit jo ate qe ka mesuar nga te tjeret,por ate qe ka bere pervoje te veten,dhe kete e ben ne menyre shkencore qe do te thote se ai gjen dhe perpunon metoda te ndryshme qe i pershtaten me se miri nxenesit dhe jo thjesht ato egzistueset.Njeriu mund t`i arrije te gjitha te mirat dhe vetem atehere e kupton qe ka nje boshllek qe nuk e ploteson dot,dhe kjo e ben prape te pa kenaqur.Me besoni se ai po punon fort per ta mbushur kete boshllek,per tu veterealizuar.
Ndoshta eshte heret te kuptohet drejt kjo qe po them,por nje dite qe s'besoj te jete e larget ky mjeshter nuk do kete nevoje per fjalet e mia apo emisionet ne tv,por do jete shume i kerkuar.
avatar
Fjori

39


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yoga

Mesazh  Zattoo prej 11.02.15 23:31

Joga dhe shendeti

avatar
Zattoo

627


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Yoga

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi