Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Posto temė tė re   Pėrgjigju temės

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Maramalik prej 16.08.13 19:12

Per te komunikuar me njerezit e vdekur para pasqyres duhet:

- E para:duhet ti pastroni duart dhe me pas duhet ti lini te ju thahen,(per kete mund te ju duhe nje peshqir)

- E dyta pasi jeni siguruar qe j jan thahur duart,mund te shkoni ose ne pasqyre ne dhom ose ne banjo (me shum preferohet ne banjo).

- E treta, duhet ti mirrni me se paku 5 qirinj dhe ti vendosni ne afersi te pasqyres.

- E katerta,duhet ti dhizni qirinjet dhe te ndalni rymen ne banjo (dhome).

me pas mund te merrni nje stilolaps dhe ne kyq te dores se majt duhet te vizatoni yllin 5 kendesh dhe ne te djathten henen gjysme.
me pas duhet te mbylleni mbrenda ne shpirt.

ME PAS BASHKONI DUART MBYLLINY SYTE DHE THONI KETO FJALE:

"Aos,tas,tes".me pas rrini ashtu deri sa te ndieni pranin e dikujt ,mund ta ndieni nese (ju vie ftoft,ndieni sikur ju ka prekur dikush,etj.)
me pas ai njeri do ju shfaqet ne koken tuaj.mundohuni te flisni me te ta qetesoni sepse mund te duket sikur eshte zemeruar.

ju do te ndieni trubullim shpirteror.nese keni nje turbullim te madh hapni syt dhe pastroni fytyren.


mbas shume ditesh do te ju per kujtohen mirepo me meditime dhe qetesime shpirterore do te mundet te ju largohet nga koka.ME RESPEKT Mara Malik.
avatar
Maramalik

Dua te di me shume mbi magjite

4


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Sandra_sandrita prej 27.08.13 22:26

a e keni provuar,te jemi te sigurt sepse un dua te komunikoj me gjyshin tim te vdekur:(
avatar
Sandra_sandrita

.


9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  aqua prej 29.08.13 15:29

si mund te flasim me ate qe dojm !
avatar
aqua

The way we trawel

175


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Sandra_sandrita prej 13.10.13 3:33

Une e di, eshte nje magji e vjeter per me fol me ata qe do psh.
e merr ni gote uje dhe thua tri here elamduallah
me pas i pastroni duart, ujin mos e pini.
I afron buzte te gota dhe e thua 3 here emrin e personit qe ke qef me komuniku.
pastaj thua fjalet magjike ERAS, URAS. UREST, STERE.
dhe merr nje faculete dhe e fshin me ate uje pasyren e banjos.
tani i ndez 4 , 5 qirinj dhe mediton, me pas ...................
vazhdon si te jete ne natyre nese per 5 deri ne dhjet minuta nuk shfaqet njeriu
personi qe deshironi me komuniku ai eshte i nxene ose nuk i ka mardhenjet e mira me ju.
avatar
Sandra_sandrita

.


9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  warinmyhart prej 14.10.13 11:54

kush i provon kto del nga feja e vet
avatar
warinmyhart

Im waiting raing

17


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Albi4all prej 14.10.13 12:36

Eshte e ndaluar komunikimi permes mendjes me njerzit e vdekur mun te shkaktoj qrregullime mendore dhe pa mbrojtje eshte vetem humbje nuk perfitoni asgje.
Thirrja mund te behet e thjesh ne ēdo vend ēdo kohe por eshte i dobet komunikimi vetem mund ta ndjeni ate nese perdoren metoda te posaēme te mbrojtjes dhe te thirrjes koha dhe vulat atehere mund te jete me efektive.
Rreptsisht ndalohte per njerz qe jane te semure nga zemra dhe semundje tjeter apo kane shum frige,  pune te mbare njerze.
avatar
Albi4all

“Kur tė shohėsh njė njeri tė mirė, mundohu tė tejkalosh
shembullin e tij, kur tė shohėsh ndonjė njeri tė keq, kthehu e
hulumtoje veten mos i ke edhe ti tė njėjtat tė meta.”

127


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  55 prej 15.10.13 9:44

Nuk po flas shume ketu se nuk jam ekspert dhe jo shume i informuar per keto gjera.
Por me duket e rrezikshme ajo aty larte, jo se dua ti fus friken tek te tjeret. Ai qe e ka shkruar duhet te japi me shume info. Pse duhen 5 qirinj, dhe ato dy simbolet dhe cfare lloj pasqyre duhet Dark Mirror. Kam lexuar nje liber shume te vjeter mbi invokimet e engjujve, demonve, goblinve, fantazmave dhe thoshe se keto e urrejn ndricimin se e marin ne shenje fyerje dhe gjate nates pasqyrat duhet te mbahen mbuluar.

Gjithashtu kam pare edhe ne nje liber te oshos Qe thoshte se po qendrove 4o minuta para pasqyres me 2 qirinj sdo njohesh as fytyren tende. Per me teper te na flasi ai qe na i ka sugjeruar keto shkrime.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Flavius prej 15.10.13 11:02

Little Professor shkruajti:

Gjithashtu kam pare edhe ne nje liber te oshos Qe thoshte se po qendrove 4o minuta para pasqyres me 2 qirinj sdo njohesh as fytyren tende.  
Sepse do te shohesh fytyrat tjera qe ke pasur gjate reinkarnimit.
avatar
Flavius

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  55 prej 15.10.13 11:07

Edhe reinkarnimi me intereson po a arrihet me kete ? Kjo seshte asgje dhe kush jane fytyrat e tjera, te fantazmave?
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


313


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Flavius prej 15.10.13 11:44

Little Professor shkruajti:Edhe reinkarnimi me intereson po a arrihet me kete ?  Kjo seshte asgje dhe kush jane fytyrat e tjera, te fantazmave?
Keto nuk jane fytyra te fantazmave por fytyra qe  shpirti i juaj (energjia e vetedijshme) i ka pasur, pra sikur rrobat qe veshim ashtu edhe trupi yne eshte i njejte.Reinkarnimi nuk eshte proces qe ne mund ta ndalim, ne perjashtim te njerezeve si Buda, Pitagora, Apolinuis i Tianes, Gurdijef etj. Keta arrine ne ate faze kur vete vendosin per reinkarnimin e tyre.
avatar
Flavius

107


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Komunikim me njerezit e vdekur para pasqyres

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi