Legjenda e Bloody Mary...

Shko poshtė

Legjenda e Bloody Mary...

Mesazh  Proce ssing prej 15.08.13 12:47

Legjenda e Bloody Mary...

Shumica e njereze kane degjuar legjenden e Bloody Mary kur ishin femije histori dritheruese me nje fantazme te quajtur Bloody Mary.
Legjenda thote se gruaja e keqe mund te thirret duke brohoritur ''Bloody Mary''para nje pasqyre ne nje vend te erret te ndezur vetem nje qiri.Preferohet qe te thirret nje ose tre here per tu shfaqur dhe vendi me i pershtatshem eshte ne banjo.
Kush ėshtė Bloody Mary me tė vėrtetė e mbetet njė mister.Ndersa shum versione thone qe ajo ne te vertet quhej Mary Worth e cila pasi aksidentit te pesuar me makine iu kishte shemtuar tmerrshem fytyra.

Disa njerez ende thone qe ajo mund te kthehet per hakmarrje ndaj njerezimit dhe mund ti vrase te gjith ata qe e therrasin pasi qe si duket ajo ka pasur talllje te shumta nga njerezit kur kishte pesuar aksidentin e kur fytyra e saj ishte shemtuar.

Legjenda e Mary Bloody eshte rritur ne popullaritete dhe ka pesuar ndryshime te medha.Mary Bloody bene pjese tashme edhe ne filma horror ku ky film quhet ''Candyman" dhe nese personazhet thirrnin 3 here para pasqyres Candyman,u shfaqej Bloody Mary dhe i tmerronte.
Ndersa ju mendoni qe jeni te qete nga Bloody Mary,mos jeni kaq te sigurt ajo mund te ju shfaqet edhe pa e thirrur fare pavaresisht edhe pse nese ju nuk perpjekeni per ta thirrur ate

FB/AktiviteteParanormale
avatar
Proce ssing

...

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Legjenda e Bloody Mary...

Mesazh  Denissa Malaj prej 15.08.13 20:44

shum persona kan perdorur ta therrasin dhe realisht nuk u ka ndodhur asgje, nuk u eshte shfaqur bloody mary
avatar
Denissa Malaj

La ilahe il All-llah


7


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Legjenda e Bloody Mary...

Mesazh  Pansophia prej 26.08.17 23:28

Bloody Mary eshte Mary Tudor( jo Mary e Skocise), e bija e mbretit te Anglise Henry VIII me gruan e pare, Katherine of Aragon.
Henry ne menyre qe te martohej me Anne Boleyn, u shkeput nga Papati i Romes katolike( qe nuk e lejonte divorcin nga Katherine) dhe u vendos ne krye te Kishes Anglikane Protestante. Mary Tudor pasoi te atin ne fron,dhe si katolike e devotshme  urdheroi vrasjen e shume protestante angleze. Ndaj u quajt Bloody Mary. Me pas erdhi Elizabeth I, protestante.
Keshtu qe eshte legjende,pjesa e magjise.

Pansophia

159


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Legjenda e Bloody Mary...

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi