Si te leviz objekte?

Shko poshtė

Si te leviz objekte?

Mesazh  bich durrsi prej 27.07.13 14:16

Si mund te leviz objekte?
avatar
bich durrsi

si te bej magji


1


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te leviz objekte?

Mesazh  55 prej 02.08.13 17:45

Levizja e objekteve vetvetiu vetem thjeshte me perqendrim ose me forcen e mendjes quhet Telekinesis ose ndryshe Psikokinesis dhe eshte teknike e avancuar vetem ata qe kane nje aura te fuqisme mund ta bejne kete, dhe behet me ante te vizualizimit lidhe auren tende me auren e objektit dhe me ante te perqendrimit beje objektin te levize.

https://www.youtube.com/watch?v=5gMw7zsRet4 --shikoe njeher kete se di nese ku cuni e ka montuar kete qe bene apo e bene vertete,
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te leviz objekte?

Mesazh  55 prej 07.08.13 8:41

Per te performuar telekinesis, ju duhet te lidhni auren tuaj me auren e objektit qe ju keni nder mend te levizni. Ju duhet te keni eksperienc me manipulimin e energjise (invokimin e energjise-eshte nje meditim edhe ky qe duhet bere perdite qe te forconi auren tuaj) dhe te keni ckra te fuqishme te duarve , mjeshteroni kete ne menyre qe te merreni me pas me telekinesis. Telekinesis mund te perdoret edhe ne magji, ata qe e din e, e din se per cfare e kam fjalen ketu.

Ky ushtrim behet me mire pas invokimit te energjise kur aura eshte e forte.

1.Per te filluar vendos nje pendulum perpara teje. Kjo mund te jete cdo objekt i vogel p.sh nje laps ose nje top i lehte,si topi i ping pongut. Cdo objekt i vogel, dhe i lehte do te funksionoj. Duhet te jete perpara teje, mundesisht mbi tavolin, ku ju mund te relaksoheni dhe te uleni. Vendosini pendulum, keshtu qe asgje seshte duke e prekur ate ose eshte ne kontakt fizik me te dhe keshtu mund te leviz lehtesisht.

2. Vendos duart e tua rreth nje inc (2,5 cm) ne secilen ane te pendulumit, pellembet te drejtuara drejt pendulumit. Drejtoje energjin nepermjet ckarave te duarve tani.

3.Tani provo te shtysh dhe terheqesh objektin. Ti duhet te shikosh auren tende te shtyj dhe terheqi objektin
Vizualizo auren tende te lidhet me auren e pendulum (lavjerres). Mos i leviz duart e tua.

Kur te jesh ne gjendje te levizesh lavjerresin, vendosi duart e tua me larg nga njera tjetra.

Hapi tjeter eshte te levizesh lavjerresin me ane te energjis nga maja e gishterinjeve .Ne fillim perpiqu te terheqesh ate me energjin nga gishtaet e tu.

Celesi qendron ne distancimin tuaj nga objekti. Hapi tjeter, eshte jashtezakonisht i veshtire eshte qe te perdoresh fuqite e syrit te trete qe te levizesh objektin.

Ky ushtri do jave qe te behet dhe duhet bere cdo dite.
avatar
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


265


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Si te leviz objekte?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi