Pėrse tradhtojmė nė ėndėrr?

Shko poshtė

Pėrse tradhtojmė nė ėndėrr?

Mesazh  Jetmira prej 18.07.13 8:51

U ka ndodhur ndonjėherė tė shihni njė ėndėrr duke tradhtuar partnerin? Duket, kjo ėshtė njė ėndėrr mjaft e shpeshtė dhe shpesh profetike. Ekspertėt e njė agjencie takimesh nė Itali kanė bėrė njė sondazh, pėr tė gjetur lidhjen mes tradhtisė nė jetėn reale dhe asaj nė ėndėrr. Rreth 57% e tė anketuarve thanė se kishin ėndėrruar tradhtinė e partnerit para se tė konsumojnė tradhtinė nė realitet. Sipas studimit, kjo ėshtė njė simptomė e mungesės sė bashkėpunimit nė ēift dhe jo i njė dėshire seksuale tė kufizuar ndaj njė personi tė caktuar. Rreth 42% e atyre qė dhanė kėtė pėrgjigje, kanė deklaruar gjithashtu se kjo fantazi kishte si protagonist tė saj njė person tė panjohur.

Pjesa e mbetur, 15%, megjithatė, tha se kishte ėndėrruar duke tradhtuar partnerin me njė mik ose koleg. Por sė bashku me kėto tė dhėna ėshtė edhe njė pjesė tjetėr e tė anketuarve, 28% e atyre qė duke e ėndėrruar tradhtinė e partnerit, kanė mundur ta tradhtojnė atė edhe nė realitet. Nė kėtė rast, ėndrra mund tė interpretohet si njė dėshirė e kahershme, e cila mė nė fund ka gjetur hapėsirėn pėr tė tradhtuar edhe nė realitet.

l.xh/noa.al
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi