Historia e xhaxhait tim

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Historia e xhaxhait tim

Mesazh  Jetmira prej 17.07.13 10:55

Besoj shum ne Zot,por gjithashtu besoj dhe historite paranormale se pari pasi i kam te degjuara me ijera here nga familjaret dhe se dyti pasi me kan ndoshur edhe mua disa gjera te cuditshme.

Gjithsesi sot po shkruaj historine e xhaxhait tim.

Kjo histori me eshte treguar nga familjaret e mi.Behet fjale ketu e 20vjet me pare. xhaxhai im ishte 20vjec. kishte nje te dashur dhe dilnin nat per nate ne qytet (durres) shtepia jone ishte ne nje lagje te durresit afer me varrezat e vjetra. pra per te shkuar ne qytet duhej tkaloje nga varrezat.

Ishte dit djele kur ai bashke me te dashuren e tij po dilnin per ne qytet,pas ores 00;00. Kur po kalonin afer varrezave, atij i gjuajne me gura. ai kthehet e pyet kush eshte,asnje pergjigje,i gjuajne serisht e perseri asnje pergjigje. kur i gjuajne per te treten here ky kthehet dhe shan,atehere disa zera i thane qe hajt mos u merzit se si sot nje jave do bashkohesh me ne,ketu do perfundosh. Ne ditet ne vazhdim ky e tregoi historine tek niperit e mbesat.

Kur erdhi dita e djele ishte e gjithe familja ne plazh. Aty afer nisi nje sherr midis disa te rinjve,ky u fut per ti dal ne krah dikujt dhe u vra ne vend te tjetrit.

Disa dite pas varrimit te tij,gjyshja ime,nena te ndjerit,shoqerohej gjithe diten nga e bija,halla ime e cila ishte e martuar dhe bashkeshorti vinte dhe e merrte darkave, e linte gjith diten tek ne dhe e merrte ne darke pasi dilte ai nga puna,dmth vinte nga qyteti te shpia jone, kalonte varrezat.

Nje nate teksa po kalonte varrezat me biciklete ne dore, i stopon,ndalon bicikleten xhaxhai im,i del hija e tij... i cili pasi e pyet per te shtepise,i jep 2 porosi, i thuaj nenes tmos me qaj aq shume se spo gjej rehat,dhe her tjeter mos kalo aq vone ketej,se do e pesosh si une....

Kjo ishte nje nga historite e mija, ne ditet ne vazhdim do ju shkruaj per histori te tjera,te cilat po mos me ndodhnin edhe mua sdo i besoja, as ato qe me kane treguar familjaret sdo besoja.
avatar
Jetmira

624


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi