Gjesti bujar i njė polici

Shko poshtė

Gjesti bujar i njė polici

Mesazh  Neo prej 17.07.13 21:53

Gjesti bujar i njė polici, i dhuron ēizme tė reja njė tė pastrehiNjė zyrtar i ri i policisė sė New York ka kryer njė gjest prekės duke i dhuruar njė tė pastrehi njė palė ēizme te reja fringo. 25- vjeēari Lawrence Deprimo nga Long Island u fotografua nga njė pasagjere e metrosė duke i dhuruar kėpucėt njė personi tė zbathur e me plagė nė kėmbė.

Autorja e fotografisė, zonja Jennifer Foster i dėrgoi fotografinė Departamentit tė Policisė sė New York qė nga ana e vet e postoi foton nė profilin e saj nė Facebook. Qė prej atij momenti fotografia grumbulloi mbi 2 milionė pėlqime nga pėrdoruesit e rrjetit social tė prekur nga gjesti bujar i agjentit Deprimo.

I intervistuar nga “Times” polici tha: Ishte acar atė natė dhe mund tė shihje fare qartė plagėt nė kėmbėt e atij njeriu. Unė edhe pse kisha dy palė ēorape po ngrija sė ftohti.

Agjenti u prek nga pamja e atij njeriu tė pastrehė dhe pa u menduar dy herė hyri nė njė dyqan kėpucėsh nė “Times Square” dhe bleu njė palė kėpucė e ēorape termike pėr burrin. Shpenzoi 75 dollarė, falė edhe uljes prej 25% tė ofruar nga shitėsja.

I pastrehi kur e pa policin tė vinte me ēizmet nuk u besoi syve. “Ishte si t’i kisha falur njė milionė dollarė”- rrėfen agjenti qė edhe pse nuk nuk ia di emrin thotė se “ishte burri mė i edukuar qė kishte takuar ndonjėherė”, ndėrsa kujton se si fytyra e tij u ndriēua kur pa kėpucėt.
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi