Misteri i Dhomes 428

Shko poshtė

Misteri i Dhomes 428

Mesazh  Jetmira prej 16.07.13 8:44

Misteri i Dhomes 428

Brenda Universitetit te Ohajos Wilson Holl ne West Green, dera me numer 428 eshte e mbyllur, madje e bllokuar nga mundesia per ta hapur. Pse do te blindonte nje Universtet nje dhome konvikti qe mund te jete shtepi per mijera studente?

Legjenda thote se zyrtare e drejtues te Universitetit e kane bllokuar deren pasi studentet kane raportuar se objektet peroplasen nga raftet ne mur, dera hapet e mbyllet vete dhe madje ata pretendojne te kene pare fantazmen e nje studenti qe kishte jetuar me pare pikerisht ne ate dhome.

Sipas asaj cka i ka ndodhur ne kete dhome nje studenteje femer, ajo vdiq ne menyre tragjike duke u perpjekur te ndiqte hapat per te praktikuar projeksionin astral, cka eshte nje metode ku shpirti njerezor ndahet nga trupi dhe shetit me vete. Vajza kishte vdekur nga nje energji e madhe ushtruar ne trupin e saj pikerisht ne kete dhome.

Wilson Hall besohet gjithashtu te jete qendra e Varrezave Pentagram te Athines, por ky informacion mbetet i paverifikuar. E gjithe kjo histori lidhet me te tjera ngjarje te tipit ‘Poltergeist” qe ka te beje ne rastin konkret me hije te zeza qe shfaqen ne erresire pa asnje lloj shpjegimi.

Por me e frikshme nga keto aktivitete eshte shfaqja e nje fytyre te ngjashme me ate cka mund ta identifikonim si djallezore. Kjo figure shfaqet kryesisht ne deren e madhe prej druri te Universitetit. Dera eshte nderruar disa here, por fytyra shfaqet vazhdimisht.
avatar
Jetmira

487


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi