Kur Vdekja Te Lajmeron

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Kur Vdekja Te Lajmeron

Mesazh  Jetmira prej 15.07.13 20:46

Kur Vdekja te Lajmeron

Kjo eshte nje histori qe e kam degjuar para ca vitesh
nga tezja ime .... Po i bie shkurt ... ne 2006 ... 2
prinder shqiptare marin nje leter nga djali i tyre
emigrant ne itali drejtuar familjes (kishte dhe dy
vllezer te tjere )... atje shkruhej .... "Te dashurit e mi
shpresoj te jeni mire dhe letra tju gjeje shendosh e gezuar ,.. Nuk dua tja u prish qetesine edhe tju bej
merak po doja tju thoja qe po me ndodh dicka e
cuditshme . Kam 3 dite po bej vetem 1 ore gjume ne
dite edhe gjat gjith nates shikoj endera po nuk arrij te
mbyll syte . eshte e cuditshme por e ndjej veten sikur
jam ne gjume edhe pse me sy hapur. kjo gjendje ka filluar pardje edhe po me cmend pak nga pak . eshte
nata e tret qe me ndodh dhe nuk po mundem me ...
shikoj nje ender e cila duket shum reale. diten e pare
pavaresisht se u tremba nuk i kushtova rendesi ....
diten e dyte me beri pershtypje si mund te perseritej i
njejti makth 2 here ... kurse sot jam i tmeruar dhe me duket e pamundur qe te jet e vertete ... po ju
pershkruaj endren time se tju fls miqve te mi me vjenzor ose me marin per te cmendur ...
Zgjohem cohem nga krevati ne oren 6 shkoj te bej nje
dush ujin e te cilit nuk e di si ka mundsi po arrij ta
ndjej ne eshte i ftoht apo i nxeht arrij te ndjej cdo gje si te ishte reale ... pasi mbaroj vesh nje pale
pantallona te zeza dhe nje kemishe te bardhe... mar
portofolin celsat e makines dhe nisem... rruges mund
te shof cdo detaj emrat e te gjitha rrugeve makinat e
ndryshme njerez qe nuk i kam pare asnjeher ne jeten
time mund te shof cdo gje si te ishte e vertete.... pasi bej 10 min rruge ndalem te nje semafor ne nje
kryqezim dhe pres te behet jeshil... nuk e di pse dhe
ndihem ne ankth ... me ngrijne kembet dhe duart ...
sa ndizet jeshilja nisem dhe degjoj nje zhurme frenash
te forta, shikoj pjesen e perparme te nje makine te
zeze edhe degjoj nje zhurme te forte ... pas pak castes shikoj veten te shtrire afer nje djali te gjate
bjond qe e ka fytyren te mbuluar me gjak...reth nesh
ka shume police edhe nje turme njerzish na afrohet
dikush i veshur me te bardha dhe na mbulon me
carcaf... ketu perfundon endra time edhe zgjohemduke thirur edhe me dhimbje ne te gjithe trupin ... Nuk doja tju shqetesoja po sot pashe me vemendje gjith
emrat e rrugeve qe kaloj per te shkuar ne pune te
gjitha dyqanet edhe cdo gje perputhej me endren ...
Kam shume frike dhe neser do shkoj te mar pushime
te puna dhe te kthehem sa me shpejt ne shqiperi ...
(midis te tjerash u kishte lene emrin e kryqezimit rrugen qe bente per ne pune targen e makines te
zeze, emrin e personit me te bardha qe e kishte
lexuar te nje karte identifikimi qe kishte ne gjoks ku
mund ti shikonte vetem emrin ) Ju perqafoj .... ...... Prinderit e ketij djali diten pasi djali kishte shkruar
letren moren nje telefonate ku thuhej se djali i tij
kishte vdekur ne nje aksident dhe i shpjegonin sesi
ndodhi ... diten tjeter atyre u ardhi letra ne shtepi kur e
lexuan u tmeruan ... kishte sh gjera qe perputheshin
nga endra me ngjarjen ... me pas kerkuan informacione ... emri i personit qe i mbulonte ishte
emri i mjekut ligjor ... makina qe ishte perplasur medjalin e tyre ishte e zeze dhe kishte te njejtat targa qe
u kishte derguar ne leter.... Familja ka dal dhe ne nje
emison televiziv me shprese qe dikush ti shpjegonte
si kishte mundsi qe vdekjen e djalit e kishte pershkruar ai vete ... 1 dite para se te vdiste....
avatar
Jetmira

633


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Kur Vdekja Te Lajmeron

Mesazh  Armiri prej 15.07.13 23:25

Kete histori e ka dhene edhe ne lajme......shume e dhimbshme dhe e cuditshme njekohesisht.Gjithsesi cdonjeri nga ne ka parandjenja dhe sheh endrra para se te vdese,megjithese nuk jau kushtojne vemendjen.Biles kam fakte per kete.
avatar
Armiri

44


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi