Foto qė nuk ju lėnė indiferentė

Shko poshtė

Foto qė nuk ju lėnė indiferentė

Mesazh  Flavius prej 15.07.13 11:42

Foto qė nuk ju lėnė indiferentėLee Jeffries ėshtė njė artist autodidakt, i cili ka befasuar botėn me fotografitė e tij bardhezi, tė tė pastrehėve nga Londra, Los Angelesi, Parisi, Roma, Las Vegasi, New Yorku dhe zonat e tjera urbane.

Jeffries nga afėr ka bėrė portrete tė njerėzve tė pastrehė. Kėshtu ka kapur grimasat e fytyrės tė cilat shpeshherė janė tė padukshme pėr shumicėn e njerėzve.

"Unė nuk mund tė ndryshoj jetėt e kėtyre njerėzve”, tha Jeffries pėr revistėn Time. "Nuk mund ta lėvizi shkopin magjik, por kjo nuk do tė thotė se nuk mund tė bėj foto tė tyre e tė tentoj kėshtu tė shtoj ndėrgjegjėsimin e botės dhe tė tėrheq vėmendjen pėr situatėn nė tė cilėn gjenden ata”.

Nė tri vitet e fundit, ai ka fituar shumė shpėrblime nė garat e fotografėve amatorė.

avatar
Flavius

92


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi