Kontrolli i mendjes nga ushtria amerikane

Shko poshtė

Kontrolli i mendjes nga ushtria amerikane

Mesazh  Neo prej 04.04.11 13:19

A po i kontrollon ushtria amerikane mendjet e njerėzve!?


Njė sjellje e ēuditshme e disa gazetarėve televizivė ndėrsa janė nė transmetime tė drejtpėrdrejta ka ngritur dyshime mbi pėrfshirjen e ushtrisė amerikanė nė kėtė ēėshtje.

Nė mė shumė se katėr raste gazetarėt kanė filluar tė flasin normalisht duke shkuar mė pas nė absurditete, nė huti e deri nė paqėndrueshmėri gjatė transmetimeve tė tyre live.

Frekuenca e sulmeve dhe faktet e regjistruara tė paqėndrushemėrive mendore janė bėrė shumė popullore nė faqe tė ndryshme tė internetit dhe kjo ka ēuar nė mendimin se kjo ėshtė njė teori konspiracioni duke drejtuar gishtin nga ushtria maerikane dhe eksperimentet nė hije tė saj.

Njė teori masive qė qarkullon kohėt e fundit nė diskutimet online, fajėson pikėrisht ushtrinė amerikane e cila po pėrdor mikrovalėt si njė mėnyrė pėr tė kontrolluar mendjet e njerėzve.

Amerika asnjėherė nuk ka pranuar kryerjen e hulumtimeve tė tė tilla, por mbrojtėsit e zjarrtė tė teorisė thonė se kjo ka lidhje me ushtrinė amerikane.

Por, nga ana tjetėr teoricienėt janė shumė tė paqartė nė lidhje me synimet e Pentagonit pėr tė kryer eksperimente tė tilla.

Njė gjyqtare e cila ishte duke folur nė njė transmetim live nė televizion nga salla e gjyqit, u dėrgua menjėherė nė spital, pasi ajo fillo tė fliste njė vrag gjėrash absurde.

Judith Sheindlin, njoftoi se kishte nevojė pėr ndihmė dhe kėrkoi qė tė ndėrpriste seancėn pasi ajo nuk po ndihej mirė dhe urdhėroi qė tė sillnin menjėherė njė ambulancė.

Avokatja 68- vjeēare doli nga spitali njė ditė mė pas, por njė zėdhėnėse tha se tetstet mjekėsore nuk pėrcaktuan dot se ēfarė kishte shkaktuar ērregullimet gjatė sė folurės tek avokatja.

Viktima e rradhės ka qenė Serena Branson, njė gazetare nga Los Angjelos, qė raportonte pėr CBS, e cila mbajti njė qėndrim krejtėsisht tė paqėndrueshėm para kamareva gjatė kohės qė po raportonte mbi ēmimet Grammy muajin e kaluar.

Ajo tha mė vonė se " koka ime ishte tėrėsisht e hutuar dhe unė po ndihesha shumė nė siklet, dhe dija se diēka nuk po shkonte mirė. Unė isha e tmerruar dhe e hutuar"

Rasti i saj u pasua mė pas nga njė gazetar kanadez, i cili po raportonte mbi sulmet ushtarake nė Libi dhe krejt paparitmas ai filloi tė thoshte fjale pa kuptim pėrpara kameras.

Ndėrkohė ka patur edhe dy raste tė tjera tė gazetarėve tė cilėt nuk janė ndjerė mirė ndėrsa kanė qenė duke raportuar live nė edicionet e tyre informative. /shekulli/
avatar
Neo

"Njėshmėria - mund tė njihet vetėm duke u bashkuar me tė."


1414


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi