A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Shko poshtė

A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  blom prej 08.07.13 13:23

Pershendetje anetare te forumit!
A besoni te njerezit qe shkrijne plumb? Sa ndikim kane ata dhe cdomethenie ka ajo cope metali? A keni shkuar ndonjehere te ndonje shkrires plumbi? A ka patur ndikim ne jeten tuaj?
Une per vete kam qene nje here rastesisht dhe me kane dhene me vete nje cope plumbi qe per mua pati nje forme rrethi. Cfare domethenie ka forma rrethore? Asgje nga fjalet qe me tha ajo grua nuk u realizua. Nderkohe dikush tjeter qe ishte me mua e shkriu plumb pati permiresime ne jeten e vet. A mos ka te beje besimi?
Respekte!
avatar
blom

9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  Trigon prej 09.07.13 0:15

Kta njerez jane manipulues e perdorin plumbin vetem sa per ta fokusuar mendjen tek plumbi ndersa puna eshte krejt diqka tjeter tek bashkepunimi me dreqin
avatar
Trigon

Ėshtė mė mirė qė tė mos dish diēka qė tė shtyn ta dish se sa tė dish diēka qė tė bėn ta harrosh.295


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  Arb prej 09.07.13 15:44

Leri , ata jan kot fare. Po te kishte vlere ajo gruaja s'do te shkrinte plumb, por ar do te shkrinte. Qellimi i asaj eshte bashkpunimi me djallin dhe nenshtrimi ndaj tij duke i futur ne ombrellen e djallit te gjith ata qe shkojne tek ajo. Dhe sikur "pacienti" te filloj dhe t'i besoj asaj, dallimi i tij me ate sherbetore te djallit , shuhet. Vetem Njeri ka ne dore caktimin tend , e Ai eshte Krijuesi.
avatar
Arb

42


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  Azazil prej 26.01.14 7:40

un jam nga 1 familje e forte magjistaresh por qe falenderimi i takon zotit qe me udhezoi me Islam.
Shkrirja e plumbit dhe hedhja e tij ne koke e me pas ai bie ne uje e mer disa forma e fallxhori ose <>me pas te spjegon se c ndodh,me te kaluaren apo te ardhmen tende???
avatar
Azazil

908yughugikgiyguyg


9


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  Agamemndon prej 26.01.14 11:26

Une besoi tek ata njerez qe shkrijne celik ne furnalten e Kurum-it...
avatar
Agamemndon

Besim do tė thotė tė besosh diēka qė e di qė s'ėshtė ashtu.

— Mark Tuein


220


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  syri i art prej 26.01.14 12:06

njerezit nga halli e nga mos dija,shkojn ngado qe ju sugjerohet,vetem qe te jen shendosh...marr logjikisht,qfar mund te sheroj nje shkrirje plumbi,nje metal asgje ma shum,po kjo esht nje menyr e mir per biznes...a kan njerezit sukses nga kjo,ka shum qe kan sukses,por jo nga plumbi,por nga besimi,nga sugjestionet qe ju jepen,sepse kur shkon aty je leht i sugjestionueshem,nga kjo mendja pastaj punon ne kete drejtim dhe e sheron veten,pasi qe ketu nuk ka semundje por mendim te semur...
avatar
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

180


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: A besoni te njerezit qe shkrijne plumb?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi