A ėshtė ky kėmbėmadhi?

Shko poshtė

A ėshtė ky kėmbėmadhi?

Mesazh  Luli prej 30.06.13 10:42

A ėshtė ky kėmbėmadhi?
Shumė dekada pas zhdukjes, duket se kėmbėmadhi do tė shfaqet sėrish. I njohur si njeriu i akullt, qenia misterioze e vrarė nė fillim tė viteve ’60 tė shekullit tė shkuar, do tė ekspozohet nė Austin tė Teksasit javėn e ardhshme, shkruan "Daily Mail".

Drejtori i muzeut, Steve Busti, tha tė mėrkurėn se kėmbėmadhi, i cili mbahet i ngrirė prej dekadash, do tė ekspozohet pėr publikun duke filluar nga 3 korriku.

Njeriu i akullt, apo kėmbėmadhi, u gjet nga njė person i quajtur, Frank Hansen, i cili u pėrball me tė dhe mė pas e vrau duke ruajtur trupin.

Nė atė kohė, dy mjekė morėn pėrsipėr tė bėnin autopsinė dhe rezultatet ishin mahnitėse. Qenia ishte mjaft i ngjashėm me njeriun, por dy mjekėt nuk arritėn tė zbulonin mė shumė.

Nė kėtė mėnyrė, nė lojė hyri edhe FBI-ja, pasi Hansen, fillimisht tha se e kishte gjetur kėmbėmadhin nė Siberi, por mė pas rrėfeu se e kishte vrarė nė Minnesota.

Policia mendoi se mos Hansen kishte vrarė njė njeri dhe mė pas kishte fshehur trupin. Por hetimet nuk sollėn asgjė nė dritė.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi