Vajza qė qan me lot gjaku

Shko poshtė

Vajza qė qan me lot gjaku

Mesazh  Luli prej 26.06.13 22:10

Vajza qė qan me lot gjakuMjekėt nė Kili kanė mbetur tė befasuar nga njė vajzė e re, e cila kur qan, nuk nxjerr lot, por gjak.

Yaritza Oliva nisi tė qante me lot gjaku mė parė gjatė qershorit, pa asnjė paralajmėrim pėr diēka qė nuk shkonte nė gjendjen e saj shėndetėsore.

20-vjeēarja, tashmė loton ēdo ditė nė mėnyrė tė pakontrolluar dhe sa herė qė kjo ndodh, ajo pėrfshihet nga dhimbje tė papėrballueshme.

Deri mė tani, mjekėt kilenė nuk kanė bėrė asgjė pėr tė lehtėsuar gjendjen e saj, ndėrsa ekzaminimet kanė treguar se nuk vuan nga ndonjė lloj infeksioni, ndaj ėshtė dėrguar nė shtėpi.

Megjithatė, pėrballė vuajtjes sė tė bijės, prindėrit kanė nisur njė fushatė mbledhjesh sė parave, pėr tė vizituar Yaritzėn nė njė specialist tė huaj.Dyshohet se ajo mund tė vuajė nga njė sėmundje e quajtur haemolakria, e cila i shkakton tė prekurve qė tė nxjerrin gjak kur qajnė.

Megjithatė, pėr kėtė sėmundje njihet jashtėzakonisht pak, pasi vetėm tre persona nė tė gjithė botėn njihen qė janė prekur prej kėtij problemi.
avatar
Luli

"Duhet bredhur shumė nė errėsirė derisa tė preket drita"

884


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi