Nė 2045-n arrihet pavdekėsia

Shko poshtė

Nė 2045-n arrihet pavdekėsia

Mesazh  Zattoo prej 20.06.13 17:37

Nė 2045-n arrihet pavdekėsiaBrenda 30 vitesh, njerėzit do tė jenė nė gjendje tė ruajnė tė gjithė mendimet nė kompjuter dhe tė bėhen dixhitalisht tė pavdekshėm.
Ray Kurzweil, drejtor i inxhinierisė te Google, pretendon se, pjesėt biologjike tė trupit tonė do tė zėvendėsohen me pjesė mekanike dhe kjo pritet tė ndodhė brenda vitit 2100.
Kurweil ka bėrė njė deklaratė tė tillė gjatė konferencės “Global Futurs 2045 International Congress”.
Konferenca u organizua nga multimilioneri rus, Dmitry Itskov, ku vizionarėt kanė folur pėr botėn nė vitin 2045. 
avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė 2045-n arrihet pavdekėsia

Mesazh  Zattoo prej 20.06.13 17:40

avatar
Zattoo

626


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė 2045-n arrihet pavdekėsia

Mesazh  Muneer prej 25.06.13 0:37

Keshtu po shtyjne gjerat vit pas viti ato.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nė 2045-n arrihet pavdekėsia

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi