Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė

Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Neutral prej 10.06.13 21:17

E di qe eshte e pa besueshme por eshte e vertete.

E kisha rastin ti shihja edhe vete pasi shkuam me disa shoke vetem per ti vizituar fantazmat, nese dikush eshte i interesuar te sheh fantazma do tja tregoj adresen vetem ju keshilloj te mos shkoni vete, dhe shkoni kur te erresohet jo diten.

Eshte nje fshat i Prishtines i cili quhet Koliq eshte nje zone qe quhet "GURI I GLACIT" nese e pyetni ndonje banor do tju dergoj aty eshte thelle ne nje mal te dendur nuk ka asnje shtepi afer dhe eshte nje gure i madh ku gjenden disa shputa te nje njeriu parahistorik, shputat jane rreth gjysme metre .

Shkoni aty kur te erresohet dhe qendroni pak minuta do te bindeni edhe vet .

Para disa viteve ishte nje emision ne RTK i cili quhej "PARADOX" aty shkojn edhe te Guri i Glacit dhe i rrefejne banoret per gjerat paranormale qe i kishin pare.

-_-
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Luce prej 10.06.13 21:25

cfare pe konkretisht??
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Neutral prej 10.06.13 21:43

Luce shkruajti:cfare pe konkretisht??

ne ishim tre veta por njeri prej neve nuk e pa vetem dy veta e pame nje vajze ne maje te shkembit e cila i krehte floket kishte nje fustan te bardhe deri ne fund te kembeve, qendroj aty rreth 5 sekonda dilte nga nje shkemb ne tjetrin, posht shkemibit ishte nje lum
ne i thame disa fjale te kuranit edhe nuk e pame me
ai i treti qe ishte me neve mendonte qe po e genjejm i thoshim a po e sheh ti,ai nuk shihte asgje

Ate femren me floke te gjata e kishte pare edhe nje njeri i moshuar kur ishte i ri, ai na tregoj per historin e tij ishte gjate nates duke udhetuar me kali te Guri i Glacit edhe e pa nje femer me floke te gjata duke u krehur njesoj si ne por aj nuk e kishte pare ne maje te shkembit por ne toke afer lumit
aj e kishte nje pushke me vete e qelloj ate vajze edhe u semur mentalisht per nje muaj pastaj u sherua pasi shkoj te nje hoxhe.
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Luce prej 10.06.13 22:11

po shputat e ketij njeriu qe permende i pe?
ke foto
avatar
Luce

Jeta eshte si nje enderr qe kur zgjohesh kupton se ke vdekur.

87


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Neutral prej 10.06.13 22:23

Luce shkruajti:po shputat e ketij njeriu qe permende i pe?
ke foto

Shputat i kemi par por nuk i kemi fotografuar ndoshta heren tjeter do te shkojme diten i fotografojm
aty nuk jane vetem shputat por edhe disa gjunje gjigant shihen edhe disa shputa te kuajve te gjitha jane ne gure, te moshuarit e atij fshati thonin se aty kishte pushuar Muji dhe ne kohra te lashta aty guret ishin te bute dhe tash jane ngurtesar per kete kan mbetur shputat prej kohrave te lashta
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Muneer prej 25.06.13 11:03

Kam degjuar edhe une nje histori te nje vajze veshur me te bardha qe krihet.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Neutral prej 25.06.13 14:26

PsikologjiaParapsikologja shkruajti:
Po, por nuk e kam pare vete. Personi qe e tregonte betohej ta ishte pare anes se nje liqeni.a ka ndodhur te njejtin vend ku e permenda une apo tjeter vend?
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Muneer prej 25.06.13 19:16

Neutral shkruajti:
a ka ndodhur te njejtin vend ku e permenda une apo tjeter vend?
Vend tjeter, ne Shqiperi.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Neutral prej 25.06.13 22:59

Me duket se ate qe ju del njerzve buze lumit ne Shqiperi e quajn edhe Flokeza.
avatar
Neutral

Jeta nuk peshon asnjė fije kur ti shtrihesh pa vetėdije!

62


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Hagel prej 30.05.15 0:26

Nuk jane fantazma por Shpirtera Elemental te Natyres apo Gardian te vendeve te shenjta.
Zakonisht eshte me leht te shihen ne nje vend energjitik apo te shenjte sepse energjia e pranishme ngrit peceptimin tone.
Keto krijesa gjenden kudo mjafton te vizitoni nje vend qe juve ju duket magjik dhe do te ndjeni pranine e energjise se tyre.
avatar
Hagel

94


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 15:16

per kte fshatin koliq kam degjuar dhe un shume historira .kam nje mik arkeolog dhe njekohsisht ka hobi gjuetin e thesareve. ka qene nje here ne kete fshat per thesar pasi me tregonte qe kishte nje harte ku mund te gjente nje thesar te vertete. u futen ne nje shpelle qe ishte shume e ngushte ne fillim dhe sa vinte e zgjerohej .duke ecur nga fundi shpelles degjoheshin si hapa .ne fillim si vune veshin se menduan se oshetinin hapat e tyre por me vone filloi po behej e bezdishme ndaluan dhe ne nje moment nje fill drite i shndritshem u duk sikur i pershkroui trupat menduan se mos u kishin ber syt nga elektriku. ambjenti sa vinte e ftohej dhe nga fundi shpellesh filloi e po formohej nje si top i zjarrte . sa vinte e zmadhohej me shume .u tmerruan dhe po mundoheshin te dilnin sa me shpejt nga shpella .nje moment kthejne koken mbrapa dhe pane nje krijese po jua them si ma pershkruan ata te dy ishte ne formen e nje dragoi sineper filmat kinez . u tmerruan dhe dolen nga shpella te tmerruar kur dolen jasht pane qe njeri nga keta biles ky miku im kishte nje te shenje si te djegur ne shpatull per te cilen sndjente as dhimbje ...qe nga ajo dite nuk jane mare me me kto gjera. nqs nuk besoni ju mundesoj te flisni vete me mikun tim
avatar
avdiu24

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Muneer prej 03.06.15 15:31

E japin harten e thesarit ato? E kemi gati expediten.
avatar
Muneer

سلام موعد المغرب

323


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Tanki prej 03.06.15 15:34

Tregim Interesant, do ta provoj se shpejti !
avatar
Tanki

Njeriu ne krahasim me Mendimet e tij eshte sikur se nje fije peri e zhytur posht ne Oqean

215


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  avdiu24 prej 03.06.15 15:38

normal qe e kane por nuk te jep njeri hart thesari kaq leht or mik
avatar
avdiu24

2


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Nje vend ne Kosove ku mund ti shihni fantazmat

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi